Ризикована одіозність як виклик реформам

18 июля 2019, 14:50
Владелец страницы
блогер
0
22
Ризикована одіозність як виклик реформам
Суддя Павло Вовк (фото: УНІАН)

В Українських реаліях починаючи від політичних обіцянок, політичної волі до відповідальності змішалось в один гібридний симбіоз.

Небезпека останнього полягає в тому, що не лише в політичній сфері, а навіть суміжній, наприклад в суддівській інституції, може мати місце ризикована одіозність.

Саме про неї цей блог. Про те, що лише професійність, політична не заангажованість та репутація є факторами, які можуть врятувати від занепаду судову владу в Україні. В нашій державі вже новий носій «президентської булави», а з 21 липня оновиться частково чи повністю персональний склад парламенту.

Тим не менш, небезпека не повноцінно реформованої судової влади допускає, що в системі її координат  продовжують працювати одіозні судді, які системно продукують неоднозначні, якщо не сказати більше – дискредитаційні рішення, які за своєю суттю мають на меті не встановлення справедливості, а виконання «політичних замовлень» від третіх осіб з метою отримання певної вигоди. Прикладів таких суддів є чимало, чи не «найуспішніший кейс» є суддя Вовк.

За рядом публікацій, що виходили в недалекому минулому від поважних видань, яким можна довіряти, зазначалось, що своїм не бувалим кар’єрним зростанням і успішністю взагалі цей суддя завдячує не менш одіозному політику, юристу біглого Президента В. Януковича - В. Портнова. Останньому до слова, небайдужа студентська спільнота національного університеті імені Тараса Шевченка не дозволила посісти місце серед почесних професорів цього поважного столичного ВУЗу. Тим не менш на проросійських каналах пан Портнов є постійним спікером, на якого покладена функція «топити попєрєдніків», які як колись висловився його колишній політичний патрон Янукович: «... мешают нам жить».

Портнов сьогодні вже не є у політичному вигнанні і вільно почувається не зважаючи на своє політичне минуле і не менш одіозно впливає на роботу судової влади  та  якість її рішень. Наочним прикладом успішної судової інвестиції з боку пана Портнова є креатура судді Вовка. Суб’єктивно, але можна припустити, що юрист Януковича не зупиниться на брудній інфокампанії проти Порошенка і його команди. Безперечно, за умов не завершення судової реформи і не надто сильної критики команди Президента Зеленського діяльності Окружного суду Києва, який очолює Вовк, цей суд і суддя можуть стати творцями не одного рішення, яке не лише потріпає нерви, кошти команді Порошенка, зробить головний біль Зе і його команді реформаторів, а ще сприятиме поверненню корупційних схем часів Януковича і відбілюванню людей, яким явно не місце на державній службі, у владних кабінетах.

Не варто забувати історію, адже ця людська вада, може вплинути не лише на неї, а на цілу країну. Пропоную нагадати собі, що левова частка складу цього суду набиралася Ківаловим і Портновим для винесення політичних рішень. З часів Януковича там як ми бачимо та можемо аналізувати з теле новин нічого не змінилося. Рішеннями цього суду була відсторонена з посади в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, знято заборону на серіал «Свати», визнана незаконною націоналізація ПриватБанку і призупинено перейменування УПЦ МП. Тобто на гора бачимо суцільно «проукраїнські» і очевидно «над справедливі» рішення суду. Певна річ у державі знайдуться юристи, які ці рішення оскаржать, але хто дасть гарантію, що цей суд за вказівкою третіх осіб не прийме більш одіозні рішення? Я думаю, що таких гарантій немає. Очікувань, що «маятник справедливості» судді Вовка відхилиться від політичного впливу на нього з боку Портнова та інших зацікавлених у проросійському реванші теж не варто плекати.

На мою думку, люстрація судді Павла Вовка - це тест для Зеленського на прихильність незалежності судової влади. Це тест на відданість Зеленського справедливого правосуддя. Відповідно, це і тест на розуміння українцям та новій чинній владі, що ризикована одіозність будь-то політика, а тим паче судді є  викликом не лише демократичним реформам але й державності загалом.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Портнов,судова реформа,вибіркове правосуддя,судові рішення,суддя
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.