Чим запам’ятається передвиборча кампанія у 208-у окрузі?

15 июля 2019, 12:11
Владелец страницы
Маркетолог, Пиар-менеджер.
0
64
Чим запам’ятається передвиборча кампанія у 208-у окрузі?

Переважній більшості кандидатів, зареєстрованих в окрузі – трохи більше 30 років.

По-перше тим, що у нас досі не навчилися грати за правилами закону. Кандидати-двійники, фейкові оголошення про розшук поліції, чутки про підкуп виборців, використання адмінресурсу.

Переважній більшості кандидатів, зареєстрованих в окрузі – трохи більше 30 років. А від «Слуги народу йде ще юний 24-річний Антон Панченко. Найстарший кандидат – 56-річний Віктор Ткаченко від «Опозиційної платформи – За життя».

Серед кандидатів є два «парашутисти» (проживають у столиці, але балотуватися у депутати вирішили у цьому окрузі): Костянтин Бровченко від «Батьківщини», Анатолій Усенко від «Голосу».

Ключові дійові особи

Олександр Савченко, самовисуванець. Відомий власною активною позицією щодо «євроблях» і відео-активністю по суспільним проблемам міста Бахмач. Проводить свою виборчу кампанію на засадах адміністрування груп в соціальних мережах.

Анатолій Усенко, партія «Голос». Хоч і парашутист зі столиці але має родинні зв’язки з округом. Виборчу кампанія будує на позитивному іміджі в соціальних мережах але часом виходить до людей. Ерудована та приємна молода людина, очевидно не скута страхом перед новими викликами. Однак його досвід приватної комерції та маркетингу може мати негативні наслідки для власної політичної кампанії. Цікаво буде подивитись на Усенка вже після виборів, а саме як часто він буде залучатись до громадської роботи в 208 окрузі, чи покине його одразу і повернеться в Київ.

Геннадій Примаков, Радикальна партія Ляшка. Міський голова Мени. Кампанія побудована на використанні іміджу господарника, керівника Мєни: під час виборів ходить і відкриває пляжі, фонтани, школи і садочки. У своєму місті навряд чи зможе отримати першість, а в інших районах округу наряд чи хто за нього проголосує.

Валерій Давиденко, самовисуванець, поки діючий народний депутат. Колишній чиновник з уряду регіоналів Азарова, а в цьому парламенті перебуває у фракції «Блок Пертра Порошенка». У Верховній Раді відзначився «кнопкодавством» - на сайті громадського руху «Чесно» є шість відеозаписів, коли він натискав кнопки для голосування своїх колег. З його прізвищем пов’язують, м’яко кажучи, не зовсім чесні методи ведення передвиборної агітації.

Валерій Гайдукевич, самовисуванець. Кампанію будує на активній традиційній рекламі - його агітаційні листівки вже облетіли весь округ. Місцевий і займається бізнесом в містах Бахмач і Мена. Бізнес традиційний для селян – свиноферма. За неї отримує підколки від опонентів. Системно їздить по округу і проводить зустрічі. Відзначився в цій виборчій кампанії цікавою особливістю – сформував команду не із місцевих.

Олександр Гаврутенко, самовисуванець. Обличчя з плакатів і біл-бордів, що, мабуть, обійшлося йому в чималу копієчку. Намагається використовувати стиль «Слуги народу». Не перебуває у тісному зв’язку з регіоном. Намагається бути лідером перегонів, але це не так.

Підкуп, фейки та ОБСЄ

Цікавий хід Валегія Гайдукевича набрати людей з виборчого штабу з немісцевих мав непередбачувані наслідки. По всьому округу були розклеєні оголошення (як потім з’ясувалося неправдиві) «Їх розшукує поліція» з фотографіями молодих людей, схожих на «штабістів» Гайдукевича. Його довірені особи самі пішли до облуправління поліції, де і з’ясувалося, що це фейк. Кандидат та його довірені особи передали цю інформацію міжнародним спостерігачам від ОБСЄ.

Але  найбільше кандидатів обурило, що в окрузі діє ціла схема з підкупу виборців, так звана «сітка». Вони не могли публічно назвати прізвище особи, яку підозрюють, тому що це прерогатива слідчих органів та суду.

Минулого тижня група кандидатів навіть оприлюднила спільне звернення до виборців. «Під час наших зустрічей з виборцями в усіх районах округу нам розповіли наступні факти. Представниками одного з кандидатів проводяться спроби прямого та непрямого підкупу виборців, особливо серед людей похилого віку. Зважаючи на нелогічні кадрові перестановки в ОВК та деяких ДВК, ми очікуємо, що плануються масові порушення виборчого процесу. Просимо робити вибір по совісті, а не продавати ваш голос, оскільки з цим вибором ми будемо жити наступні 5 років. Окремо звертаємось до членів виборчих комісій. Не ставайте співучасниками злочину проти вашого ж майбутнього». Під зверненням підписалися Олександр Гаврутенко, Валерій Гайдукевич, Валентин Потеруха, Геннадій Примаков, Олександр Савченко та Анатолій Усенко.

Можна сказати, що в умовний фінал виборів виходять двоє – Гайдукевич і Давиденко. Ці два гравці – найактивніші, як в плані власної агітації, так і контрагітації проти них. При цьому за Давиденком, переможцем попередніх парламентських вибрів в окрузі, тягнеться шлейф негативу, підозр і звинувачень, а Гайдукевич складає враження людини, яка чесно веде свою кампанію і може стати дійсно новим обличчям у Верховній Раді. При всій повазі до інших молодих кандидатів, у них ще замало досвіду та обізнаності з регіоном, більшим за їх міста.

У перші дні наступного тижня ми дізнаємося, що перемогло: здоровий глузд, совість та відповідальність перед дітьми та онуками або гроші, підкуп та адмінресурс.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.