Україна вирішила закуповувати російський газ у спекулянтів в ЄС

17 июня 2019, 10:32
Владелец страницы
журналіст
0
67
Україна вирішила закуповувати російський газ у спекулянтів в ЄС

Представник президента в уряді Андрій Герус прокоментував новий спосіб закупівлі російського газу і його подальшого перепродажу на внутрішньому ринку

Прямі закупівлі газу у РФ Україна припинила в листопаді 2015 року. Тоді Київ перейшов на реверсні поставки з Європи: тобто Україна перекуповували все той же російський газ у європейських країн, в які він вступає, в тому числі через українські території. Ситуація ускладнюється тим, що 31 грудня 2019 року діючий транзитний контракт закінчується.

Тому Медведчук і Бойко вирішили поїхати в Москву на переговори. В ході першого раунду в березні була підтверджена готовність російської сторони до початку конструктивних переговорів про відновлення прямих поставок газу, а також до продовження контракту на транзит через Україну. Про це ж йшлося і на червневій зустрічі на полях ПМЕФ.

На Україні запропонували новий спосіб закупівлі російського газу і його подальшого перепродажу на внутрішньому ринку.

Представник президента країни в уряді Андрій Герус прокоментував підсумки другого за кілька місяців візиту в Росію політиків Юрія Бойка і Віктора Медведчука. На полях Петербурзького міжнародного економічного форуму вони провели переговори з главою «Газпрому» Олексієм Міллером. Російська компанія заявила про готовність до відновлення прямих поставок на Україну. Міллер підкреслив, що ціна буде на 25% нижчою за ту, по якій Київ в даний час реверсом закуповує газ з Європи.

Герус розповів, що зараз в Україні працює близько 800 трейдерів – кілька десятків з них «активно імпортують газ». Тому, якщо Медведчук і Бойко досягнуто якихось домовленостей про ціну на газ, їм варто документально їх зафіксувати, після чого почати поставки палива на Україну, заявив представник Володимира Зеленського.

«Газом можуть торгувати приватні компанії. Тому вони можуть організувати компанію, купити цей газ у «Газпрому», транспортувати його на Україну і продати кінцевим споживачам ... Їм для цього не потрібні ні влада, ні новий президент, ні старий президент. Їм треба купити його, привезти на Україну і продати. І ми будемо все аплодувати і говорити: Дякую, у вас найдешевший газ », - заявив Герус.

Економісти України засумнівалися в тому, що ініціатива з продажей газу «приватникам» реалізовується хоча б з точки зору законодавства. Експерти вважає, що подібні заяви ні що інше, як спроба попіаритися і «забалакати проблему».

У реальності, Антимонопольний комітет України заблокує цю компанію по приватним постачання газу.

Тобто Герус спочатку пропонує ідею, яку з точки зору українського законодавства реалізувати свідомо не можна. Знижка на газ пов'язана і з транзитом газу. Зрозуміло, що ця кампанія Медведчука ніякого відношення до ГТС, до транзиту не мала б.

Тому, або Зеленський і нова (оновлена) влада домовляється з Москвою про нові ціни на російський газ і його транзит, або ми продовжимо купувати знову ж російський газ за спекулятивними цінами.

Інших варіантів немає!
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: газ,Газпром,Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.