Росія і Україна, ситуація з паспортами

3 мая 2019, 10:29
Владелец страницы
журналіст
0
30
Росія і Україна, ситуація з паспортами

24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів "Донецької і Луганської народних республік".

За словами німецького драматурга Бертольда Брехта, «паспорт - найблагородніша, що є в людині».

24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів "Донецької і Луганської народних республік". Петро Порошенко засуджує це рішення, називаючи його «новим витком агресії». Нібито воно є «першою стадією анексії українського Донбасу». У свою чергу Володимир Зеленський, в стилі комедіанта, пропонує, навпаки, видавати українські паспорти росіянам. Що ж відбувається?

По перше. Так, пропозиція надати громадянам іншої країни своє громадянство за спрощеною системою є недружнім актом по відношенню до цієї країни. З подібним явищем десятиліттями стикалася НДР, жителі якої отримували паспорти ФРН. Тільки НДР завжди платила своїм громадянам зарплати і здійснювала соціальні виплати, поки вони жили на її території. Україна ж з 2015 року не виконує дані зобов'язання щодо своїх «співгромадян», які проживають на неконтрольованих територіях Донбасу.

З тих пір майже чотири мільйони людей перебувають між молотом і ковадлом. У той же час Росія є єдиною країною, яка визнає документи, видані в Донецькій і Луганській народних республіках: посвідчення особи, дипломи, водійські права тощо.

З цієї точки зору, пропозицію Росії про надання громадянства є абсолютно логічним - в першу чергу вони стосуються тих жителів, які активно підтримують незалежність суб'єктів і мають невизнані України паспорти народних республік. У разі повернення цього регіону до складу України, вони могли б побоюватися репресій.

По-друге, щедре надання російського громадянства жителям інших республік колишнього Радянського Союзу не є чимось новим. Спрощена процедура вже багато років діє по відношенню до осіб, народженим в СРСР, а також їх нащадкам.

По-третє, побічним ефектом такого рішення є бажання Росії вирішити свої демографічні проблеми. Десь в іншому місці це назвали б «міграційною політикою». До того ж не варто забувати, що в Росії живуть і працюють майже три мільйони українців, людей, яких власна країна позбавила права вибору свого президента, відмовившись від відкриття виборчих дільниць в консульських відділеннях України на території РФ.

Ну і врешті-решт, паспортну історію можна інтерпретувати так: замість збирання російських земель, Росія всього лише збирає російських людей, причому на добровільній основі, що зовсім не схоже на «агресію», про яку постійно стверджують.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Росія,Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.