Корупційна КМДА

22 березня 2019, 15:04
Власник сторінки
Политолог, аналитик
0
3047
Корупційна КМДА

Втрата іміджу, падіння стандартів життя або «європейське майбутнє столиці»

«Європейський вектор руху» - слова, якими часто люблять маніпулювати політики та експерти, але це лише слова, які не пов’язані з діяльністю Київської адміністрації. Реставрація кількох парків ніяк не компенсує загальне погіршення інвестиційної атмосфери та благоустрою у місті Київ. Беззаконня у керівних кабінетах КМДА сприяє росту корупційних мереж розподілу землі та втрати іміджу в очах європейських партнерів та власників інвестиційних капіталів. В центрі цих мереж стоїть мер Києва, і якщо детальніше дослідити ситуацію на ринку землі та будівництві випливають нові цікаві факти, які стосуються нинішнього голови КМДА та його самого – Віталія Кличка. Навряд чи це  новина для більшості із нас.

Згадаємо «ситуацію», коли Кличко з групою депутатів, прямо пов’язаних з забудовниками, прилетіли на чартерному рейсі до Києва з Неаполя. Але головне не факт польоту, а відповіді на питання журналістів. Раджу переглянути, хто не пам’ятає. І це не поодинокий «випадок». Корупційні схеми та зв’язки лише виросли у своїх масштабах та укріпилися. Пам’ятаєте обіцянки мера? «Недопустити до управління містом причетних до корупції» - син харківського олігарха Дмитро Давтян, скандальні забудовники В’ячеслав Непоп та Олександр Спасибко стали його заступниками. Навряд чи тут можна допустити про відсутність конфлікту інтересів. В минулому році аудити в КМДА виявили порушень на 430 млн. гривень. Силові захоплення об’єктів, відкати за будівництво та землю, однотипні «карткові будиночки», які відповідають стандартам будівництва лише умовно, та інші схеми, які паплюжать вигляд та імідж міста – наслідки діяльності мера та його оточення.

Йдемо далі та на свіжому прикладі ЖМ «Патріотики на озерах» спробую пояснити всю абсурдність даної ситуації. На фоні безлічі безликих ЖК низької якості та дорогої вартості в центрі «Патріотика на озерах» виглядає досить свіжо та оригінально, що стало причиною для спроби захоплення долі в будівництві оточенням Кличка. З боку іміджу компанії-забудовника «Аркади» все гаразд: 27 років на ринку, успішно реалізовані проекти, які відповідають всім нормам і стандартам генплану з соціально-культурними об’єктами, комунікаціями, зеленими зонами, побудованими за власний рахунок, хоч їх і має фінансувати КМДА. Проте київська влада не зупиняється та розглядає рішення знести міст, що побудований задля безпечного проїзду будівельної техніки над міськими колекторами, до місця будівництва «Патріотики на озерах». Пояснюючи, що він начебто є загрозою для міського каналізаційного колектора. Проте міст будувався саме для того щоб захистити колектор і був погоджений з Київводоканалом. В цій ситуації чітко можна прослідкувати позицію не вирішення хаотичної забудови Києва, а лобіювання власних інтересів оточення, тому що міст не є загрозою для колектора, а от спроби його знести такою загрозою є, бо уламки моста скоріше за все колектор зруйнують.

Прикладом визнання громадськістю стала з відомими експертами, громадськими діячами та депутатами відзначила проект ЖМ «Патріотики на озерах», як один з кращих прогресивних, екологічних та комплексних індустріальних рішень в категорії Урбаністика. Почитайте проект «Патріотики на озерах» та проекти будівництва в західній Європі, які вважаються еталоном, і знайдете багато спільного – саме таке житло нам потрібне, особливо в контексті тенденцій збільшення міської агломерації та росту стандартів житла.

 Абсурд в тому, що причиною для розриву договору формально стала вимога побудувати школи та дитячі садки, хоча в плані ЖМ «Патріотики на озерах» вони й так передбачені, ще й за власний рахунок.

Такі ситуації не поодинокі, і не зрозуміло на що розраховує київська влада… Хоча ні, зрозуміло – на одноразові багатомільйонні відкати. Навряд чи вони задумуються про наслідки такої зухвалої незаконної діяльності. Через дії керівництва столиці погіршується інвестиційний клімат Києва, в якому інвестори не можуть бути впевненими в завтрашньому дні, а отже і в успіху своїх інвестицій.

Хто буде вкладати гроші, якщо не вірить у їх повернення? Зараз ми вже бачимо наслідки таких дій – відсутність довгострокових проектів з високим потенційним прибутком на довгій дистанції. Більші інвестиції – довше реалізація – більші прибутки, але для їх здобуття потрібен час. Наслідок: будівництво дешевого низькоякісного житла та інших об’єктів інфраструктури для якнайшвидшого отримання прибутку часто близькими до київської адміністрації людьми. А що, якщо цих схем не буде? Важко сказати точно, але можна припустити, що залучення крупних інвесторів збільшить конкуренцію на ринку житла, а отже призведе до зниження цін та підвищення якості будівництва, від якого виграють звичайні жителі міста. А це потенційно вплине на задоволеність життям, на культурну-туристичну привабливість міста, на економічний ріст та на інші сфери життєдіяльності, від якого виграють всі, а не конкретні люди у високих кабінетах.

Оточення Кличка в центрі корупційного скандалу з ринком київської землі. Вимоги відкатів, рекетирство та безпідставні розірвання контрактів з боку КМДА. Нова жертва «Аркада» та ЖМ «Патріотика на озерах» - приклад проекту будівництва, що відповідає сучасним стандартам благоустрою з усіма інфраструктурними та соціальними об’єктами, але не пішла на домовленність з 5% «відкатом» на користь оточення Кличка. Наслідок: розірвання договору на землю, наданого ще за часів Омельченка. Проект, визнаний кращим прогресивним, екологічним та комплексним індустріальним рішенням в категорії Урбаністика на конференції «Муніципальна стратегія Києва», зараз під питанням. Таке беззаконня ставить під питання залучення інвестицій для розвитку столиці та держави загалом.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.