Тарута як відповідальний за «мирний план» у команді Тимошенко?

19 марта 2019, 20:08
політолог
0
112

логіка політичного об'єднання

Оголошення про об’єднання зусиль кандидатів на пост президента Ю. Тимошенко та С. Тарути викликало певний резонанс у суспільстві. Звісно, їх рейтинги були неспіввісними, бо Тимошенко є одним із потенційних лідерів перегонів, а Тарута ніколи всерйоз на президентство не претендував, однак все ж це не виглядає «поглинанням» більш рейтинговим кандидатом менш рейтингового. Тут, очевидно, мова про певний симбіоз із розрахунком у тому числі і на парламентські вибори.

Чим Тарута може допомогти Тимошенко? Відповідь можна одержати, якщо подивитися на електоральну географію, уявлення про яку нам надають опитування громадської думки. Тимошенко – кандидат у президенти, основна маса прихильників якого проживає у Центральній Україні. Звісно, у неї чимало прихильників і на Сході, але це – явно не базовий регіон Тимошенко, відносини з яким у неї завжди складалися досить неоднозначно. Але найголовніша проблема на даний момент – це питання війни та її припинення, яке поки що не набувало досить глибокої розробки у програмах більшості кандидатів у президенти (включно з лідерами перегонів).

Водночас, Тарута зробив тему мирного плану однією з базових у власній передвиборчій кампанії. Він досить давно опублікував детальний мирний план, що виходить із необхідності комбінації зусиль легітимних органів місцевого самоврядування, обраних на Донбасі ще до війни, введення міжнародних миротворчих сил задля гарантій безпеки, створення міжнародної адміністрації та поетапного повернення контролю над цими територіями. Варто наголосили, що у меморандумі про співпрацю Тарути і Тимошенко питання мирного плану зафіксовано окремо.

Що дає «мирний план» Тарути для Тимошенко? По-перше, це програма, на яку можна спертися при формулювання власної позиції з ключового питання. Позиції, якою не можуть хизуватися опоненти. По-друге, це програма, з якою можна «йти на Схід» та шукати там розуміння. Що це дає для Тарути? Підвищення статусу власних мирних ініціатив, які тепер будуть просуватися на вищому рівні. Для нього це можливість додати у «політичній вазі». Крім того, це можливість заявити власні мирні ініціативи у контексті кампанії Тимошенко у східних областях, закріпивши асоціації між собою та «мирним планом».

Загалом, ефект від подібної співпраці для обох політиків може бути синергетичним. Мабуть, у цьому і полягає смисл їх об’єднання на цьому етапі. Водночас, на парламентські вибори вони, схоже, підуть окремо, що теж буде досить прагматичним рішенням, аби їх електоральні ніші накладалися, а не перетиналися та заважали один одному.

Але поки що така форма «електорального розширення» виглядає досить перспективною для Тимошенко. Беремо партнерів, що можуть бути корисними в якомусь питанні або в якійсь сфері, та включаємо його до роботи з цього питання у межах власної команди. Не буде нічого дивного у тому, якщо Тимошенко спробує розвинути цей напрямок перед виборами.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.