Гриценко і його команда?

12 января 2019, 10:43
політолог
0
169

Як і з ким може об'єднуватися один з претендентів на президентство?

Висунення А. Гиценка в якості кандидата на пост президента 11 січня 2019 року навряд чи для когось стало сюрпризом. Вже давно Анатолій Степанович перебуває у «пулі» основних кандидатів на пост Глави держави, але поки що жодного разу не дійшов навіть до другого туру. Тепер нові вибори – і знову він стабільно у першій п’ятірці кандидатів на різних позиціях згідно до даних різних соціологічних груп. Загалом, розрив між другим і пятим місцем у всіх публікованих рейтингах – не великий. Отже, Гриценко цілком може розраховувати на вихід у другий тур. Хоча, звісно, цього разу задача для нього – не з легких.

Якщо особливо не занурюватися у нетрі політтехнологічного аналізу – головна проблема кандидата Гриценка полягає у тому, що він «працює» на електоральному полі, де дуже велика конкуренція. Назвемо її умовно «патріотичною опозицією». Тобто, це виборці, які позитивно ставляться до Майдану та його спадщини, але негативно – до діючого президента та основного претендента на президенство Ю. Тимошенко. Очевидно, що потенційно ця група може бути досить великою, але і претендентів на цей електорат – теж вистачає. Приміром, не так давно висунувся львівський міський голова А. Садовий. Не треба бути великим політичним аналітиком, аби передбачити, що він буде претендувати на ту саму нішу. Кожен подібний кандидат – це зменшення шансів Гриценка.

Відповідно, стратегія політичної кампанії Гриценка не може не будуватися довкола максимальної інтеграції споріднених політиків. Це важливо не лише у контексті усунення потенційних конкурентів. Як показує практика, вищі шанси на перемогу на президентських виборах має той кандидат, який перетворює свою «групу підтримки» на потужний рух з різних політиків, що демонструє серйозність намірів та підтримки.

Деяких успіхів Гриценко вже досяг. Зокрема, до нього приєдналися В. Чумак (котрий одразу очолив передвиборчий штаб) та М. Томенко. Їх не можна назвати аж надто популярними політиками, але певне реноме та політичний досвід вони, звісно, мають. Схоже, що рух у цьому напрямку триває, і, за наявною у довколаполітичних колах інформацією, Гриценко проводить подальші переговори інші «міноритарні кандидати у президенти», котрі потенційно можуть розраховувати на відсоток-півтора голосів. Мова, у першу чергу, про Р. Безсмертного та С. Таруту.

Залучення Безсмертного було б цілком логічним, бо вони мають приблизно одного і того самого виборця. Кім того, Безсмертний є досвідченим апаратником та організатором, отже, він явно не був би зайвим у команді.

З Тарутою все цікавіше. Його рейтинг прямо не перетинається з рейтингом Гриценка, адже він орієнтований, переважно, на електорат Сходу України. Водночас, це може нести і вигоду для Гриценка як кандидата, адже на Сході до нього традиційно (ще з часів перебування у команді Ющенка) ставляться скептично. Поява «своїх» у команді Гриценка може зробити його кандидатуру більш прийнятною для східного виборця, тож 1-1,5 відсотка підтримки Тарути можуть дати для Гриценка більший приріст, аніж просто механічне сумування рейтингів. Не забуваймо і про фінансовий ресурс, який так само може «увійти» в кампанію слідом за Тарутою.

Правда, всі ці прекрасні перспективи можливі лише у разі продуктивних та результативних перемовин із Тарутою та Безсмернтим. Вони ж, у свою чергу, теж забажають певних гарантій та бонусів для себе. Зокрема, мова може йти про продовження співпраці на парламентських виборах, та, у разі перемоги Гриценка, про спільну участь у формуванні парламентської більшості та Уряду. Зокрема, амбіції Безсмертного можуть поширюватися на посаду спікера, а Тарути – премєр-міністра, що, в принципі, не суперечило б інтересам Гриценка-президента.

У будь-якому випадку, нас, очевидно, очікують складні перемовини, під час яких Гриценко має згуртувати довкола себе широкі політичні кола. Звісно, якщо він і справді хоче бути президентом та використати, мабуть, свій останній шанс в українській політиці.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Выборы Президента Украины 2019 новости,политика,Анатолий Гриценко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.