Угорщина: до Росії - з любов'ю, до України та ЄС - з неповагою

24 сентября 2018, 16:55
0
32
Угорщина: до Росії - з любов ю, до України та ЄС - з неповагою

Останні кроки Угорщини все більше скидаються на написані Кремлем «методички» по розвалу ЄС та протидії Україні.

Крім гучних заяв про недружелюбність України, яка насправді доволі стримано та лояльно відреагувала на задокументовані факти видачі угорських паспортів угорським консульством у місті Берегово, уряд сусідньої країни вів активну «боротьбу» не лише на українському фронті.

Не менше «подарунків» від Угорщини отримав і Європейський Союз. 14 вересня 2018 року прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, заявив, що ЄС намагається позбавити його країну права охороняти власні кордони, плануючи відрядити у таких цілях представників Європейської прикордонної служби та берегової охорони, які «пропускатимуть мігрантів». Цього ж дня головний радник прем’єр-міністра Угорщини з питань внутрішньої безпеки Дьордь Баконді заявив, що ЄС хоче змусити Угорщину припинити вести власну міграційну політику, прийняти Брюссельські ідеї, впустити до Європи усіх бажаючих, демонтувати паркан на кордоні та прийняти незаконних мігрантів, відповідно до раніше визначених ЄС квот. Зі слів угорського високопосадовця, атаки проти Угорщини через її міграційну політику тривають ще з 2015 року. Частиною таких атак є прийнята 12 вересня поточного року депутатами Європейського Парламенту резолюція, яка вимагає досі небувалих санкцій ЄС щодо Угорщини за порушення принципів функціонування Євросоюзу.

Заслуговує на увагу той факт, що всі ці перипетії відбувались на фоні візитів прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана та міністра закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Пейтера Сійярто у Москву! Здавалось би, Угорщині слід шукати компроміси та виходити на переговорний процес із ЄС, але угорські високопосадовці вирішили, що саме час масово відвідати Москву.

Першим до Кремля відбув міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Пейтер Сійярто. 17 вересня 2018 перебуваючи з офіційним візитом в м. Москва, для угорського агентства новин «МТІ» очільник угорського МЗС заявив, що угорсько-російська економічна співпраця приносить дедалі більше користі для угорської економіки. Тобто не перебування у ЄС, звідки угорські посадовці ледь не лопатою гребуть коштів із різного роду фондів для різноманітних інфраструктурних проектів, а співпраця із Кремлем приносить користь для Угорщини.

Адже як твердить голова угорської дипломатії, з економічної точки зору, співпраця Угорщини з Російською Федерацією має надзвичайно високий пріоритет. Заяви доволі цікаві, але чи є цьому реальне статистичне підтвердження? Як виявилось не все так райдужно, як "малює" Сійярто, який так полюбляє погрожувати ЄС та Україні. Сійярто обходить стороною той факт, що в структурі товарообігу між цими країнами левову частку займає імпорт російської нафти – понад 35%.

Ймовірно послухавши недолугі заяви свого міністра закордонних справ та враховуючи триваючий тиск зі сторони ЄС, наступним до Білокамінної помчав прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Кажучи про «тиск ЄС» мається на увазі не лише зазначена вище резолюцію про санкції щодо Угорщини. Адже 18 вересня поточного року комітет Ради Європи з питань запобігання катуванням у своєму звіті розкритикував поліцію Угорщини за жорстоке поводження з незаконними мігрантами. Зокрема, в доповіді йдеться, що делегація комітету у жовтні 2017 року відвідала табори біженців на південному кордоні Угорщини в результаті чого отримала свідчення людей, які зазнали, за їхніми словами, жорстокого поводження, коли угорська поліція намагалася видворити їх на територію Сербії.
Офіційний Будапешт у відповідь на даний звіт відреагував у кращих традиціях російської пропаганди, та заявив, що ... «травми мігранти наносили самі собі». Орбан, в свою чергу, був зайнятий умиротворенням російського президента. 18 вересня на спільній прес-конференції після зустрічі із очільником РФ, голова уряду Угорщини заявив, що Угорщина високо оцінює та поважає відносини з РФ, оскільки обидві країни зацікавлені у максимізації успіхів.
Зокрема, за словами В.Орбана національним інтересом Угорщини є зробити якнайкращою співпрацю між двома частинами Європи. Продовжуючи започаткований П. Сійярто стиль переговорів, Орбан заявив, що за останні роки Угорщина та РФ стали одне одному передбачуваними партнерами. І мовляв, зважаючи на це, Угорщині вдалося домовитись про поставки газу на 2020 рік.

І навіть більше… Зі слів Орбана, це надало б Угорщині великі можливості для вітчизняної економіки. Не оминув угорський прем’єр і питання АЕС «Пакш», зазначивши, що процес модернізації АЕС, із використанням інвестицій з РФ, проходить відповідно до плану, а необхідні корекції були своєчасними та будуть виконані.

Заява В.Орбана про «Турецький потік» була настільки радісно та оперативно підхоплена проросійськими ЗМІ, що складається враження про заздалегідь готовий матеріал, який почали поширювати одразу після прес конференції під загальним лейтмотивом «Орбан попросил Путина поставлять газ в обход Украины»

Проте у столиці Угорщини, у той час коли угорський прем’єр-міністр радісно потискав руку російському президенту у кабінетах Кремля, пройшла чергова акція протесту проти політики уряду Угорщини та на підтримку резолюції Європарламенту від 12.09.2018. Виступаючи на ній, колишній прем’єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчань заявив, що його партія «Демократична коаліція» оголосила про проведення серії акцій протесту тому, що лише угорський народ здатний побороти уряд Віктора Орбана. Зважаючи на це, представники угорської опозиції оголосили, що кожен день починаючи із 18 вересня продовжуватимуть протестувати проти діючого угорського уряду та підтримувати Європу в діях проти Угорщини. Шкода от тільки, що Сійярто та Орбан, осяяні променями кремлівського благословення, поки не реагують навіть на голос власного народу. Паралельно «виписуючи рекомендації» як потрібно вести із Угорщиною політику і Європейському Союзу і Україні.
Реакція ЄС не забарилась! 20 вересня президент Франції Еммануель Макрон, виступаючи на прес-конференції у австрійському Зальцбургу, повідомив, що якщо Угорщина не виявляє солідарності в питанні вирішення міграційної кризи то вона повинна покинути Шенгенську зону.
Проте від цих всіх пертурбацій на векторі ЄС-Угорщина-Росія Україні, на жаль, не доводиться очікувати позитивного результату. Адже останні кроки Угорщини все більше скидаються на написані Кремлем «методички» по розвалу ЄС та протидії Україні.

Оскільки як інакше можна пояснити заяви угорських високопосадовців на кшталт: «мігранти самі себе б’ють», «Україна поводить себе недружелюбно афішуючи потенційну можливість видворення консула, який проводить приховану паспортизацію українських громадян на Закарпатті»?


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Росія,Україна,Угорщина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.