Інформаційна атака РФ: фейкові відео про «початок пресування мадяр»

24 сентября 2018, 15:58
0
20
Інформаційна атака РФ: фейкові відео про «початок пресування мадяр»

Розгортається інформаційна антиукраїнська кампанія під керівництвом російських кураторів.

У соціальній мережі Facebook опубліковано відео затримання чоловіка з угорським прапором. Відео опублікував користувач "Олег Андреевич". На відео зображено, чоловіка, який мовчки лежить вниз обличчям, поруч із яким стоїть особа у цивільному одязі та дві особи спиною у камуфльованих одностроях - демонстративно показуючи надпис на спині "СБУ". На відео, яке як стверджує "автор Олег Андреевич" - знято у Закарпатті - особа у військовій формі, демонстративно підносить угорський прапор до особи, що лежить на вулиці та мовчки кидає його на землю. За час цього "відео" особи, яких видають за українських силовиків та нібито затриманий "мадяр" - не промовляють ні слова. Ймовірно аби не виказати себе російським акцентом. В СБУ наголосили, що це відео не відповідає дійсності. Прес-група УСБУ в Закарпатській області навіть було вимушено офіційно заявити, що СБУ не проводить ніяких процесуальних заходів стосовно жодного з представників нацменшин.

Водночас, користувачі соціальної мережі у коментарях під даним "відео" одразу ж почали вказувати на постановочний характер, а також відсутність вказання на час, місце та особові дані "затриманого мадяра". Поряд з цим відвертий натяк "автора" цього відео на те, що "Мадьяр прессовать начали! Они то могут и домой попроситься))))" також може свідчити про те, що дане відео - це черговий фейковий вкид, який ймовірно вже найближчим часом стане однією із топ-тем для обговорення на всіх російських пропагандистських телеканалах.

Відреагував на даний фейк і міністр закордонних справ України - Павло Клімкін: «От бачите, російські тролі не забарились і викидають у мережу фейкові відео про начебто утиски угорців на Закарпатті. Поки що повна дурість та нуль креативу. Проте, будьте обережні - вони теж мають здатність до вдосконалення».

Варто зазначити, що одночасно зі згаданим відео проросійський сайт Times.com.ua з російською IP-адресою поширив інший фейк про Закарпаття, в якому йдеться про загрозу скасування виборів для регіону і комендантську годину. Лист начальника УСБУ в Закарпатській області Олега Воєводіна на адресу секретаря РНБО Олександра Турчинова згідно з поширеною інформацією, нібито оприлюднив закарпатський журналіст Віталій Глагола. Сам Глагола на своїй сторінці у Facebook категорично спростував цей фейк.

Таким чином, інформаційна антиукраїнська кампанія під керівництвом російських кураторів розгортається... Будьте уважні.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: паспорт,Україна,провокації,Угорщина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.