Провокації на тлі угорського «паспортного скандалу»

24 сентября 2018, 15:34
0
15
Провокації на тлі угорського «паспортного скандалу»

Затримання" чоловіка з угорським паспортом: СБУ попереджає про фейкове відео.

Маловідомими сайтами проросійського толку активно поширюється фейкове відео, на якому працівники СБУ начебто затримують представника угорської меншини у Закарпатській області з угорським прапором. На відео чоловік лежить униз обличчям, поряд з ним стоїть особа в цивільній формі та дві особи в камуфльованій формі з написом "СБУ" на спині. В СБУ наголошують, що це відео не відповідає дійсності. Прес-група УСБУ в Закарпатській області навіть було вимушено офіційно заявити, що СБУ не проводить ніяких процесуальних заходів стосовно жодного з представників нацменшин.

Таким чином, за допомогою офіційного Будапешту ситуація навколо паспортів в Береговому становиться часткою антиукраїнської пропагандистської машини РФ. Проросійські погляди угорської влади відомі. Нинішня політика Будапешта — це провокування сепаратизму в українському Закарпатті та гра на боці Росії. Не дарма глава МЗС Угорщини Петер Сійярто закликав ЄС обговорювати санкції проти Росії, а не продовжувати їх автоматично. Випадки прихованої видачі паспортів виглядом захисту від начебто дискримінаційних заходів проти закарпатських угорців активізувались після приходу до влади прокремлівського премьєра Орбана. І саме правляча угорська партія "Фідес" після перемоги на парламентських виборах 2010-го року однією з перших ухвалила рішення про зміни до закону про громадянство та запровадила спрощену процедуру його набуття для закордонних угорців. Згадаємо, що такі самі заклики свого часу робила Російська Федерація в Криму, у східних регіонах нашої країни і це не може не турбувати.

Цим дії Угорщини не дуже відрізняються від позиції РФ, яка всіляко просуває концепцію "русского мира" і захист прав російськомовного населення на пострадянському просторі. Для України це призвело до вторгнення Росії, анексії Криму та окупації частини Донбасу, падіння ВВП, появи сотень тисяч вимушених переселенців і загибелі тисяч українських громадян.

Політика Будапешту в альянсі поки що не призвела до критичних наслідків для відносин України та НАТО. Але уряд Віктора Орбана може в будь-який момент переступити червону лінію й вивести конфлікт на вищий і більш небезпечний рівень. До цього мають бути готовими не тільки в Києві, а й у Брюсселі, Вашингтоні, Берліні, Оттаві та інших столицях країн — членів альянсу.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: паспорт,Берегово,Виктор Орбан,Україна,Угорщина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.