Росія продовжує приховувати військові втрати

27 июля 2018, 09:24
0
16
Росія продовжує приховувати військові втрати

26 липня керівник Апарату Голови СБ України Ігор Гуськов присвятив брифінг темі приховування Росією від суспільства величезних військових витрат найманців у гібридній війні в Україні та Сирії.

В рамках інформування Службою безпеки громадськості про злочини та втрати найманців ПВК “Вагнер”, служба опублікували зібрані дані, які знходять підтвердження й у численних журналістських розслідуваннях провідних світових та вітчизняних ЗМІ.
Так, у лютому 2018 року з’явилася інформація про величезні втрати ПВК “Вагнера” на території Сирії під час так званого “пригожинського наступу” у сирійській провінції Дейр-ез-Зор. “Служба встановила та ідентифікувала особи 206 найманців, які безпосередньо брали участь у цій авантюрі”. 
Наявні в СБУ документи свідчать, що не менше 80 з них загинули, ще майже 100 отримало поранення різного ступеню важкості. 
СБУ оприлюднило персональні дані сорока загиблих, тридцяти поранених, а також “досьє” стосовно іноземних громадян – учасників цих подій. 
Зрозуміло, після появи інформації у ЗМІ про деяких загиблих, вищим керівництвом РФ був відданий цинічний наказ повністю приховати інформацію про втрати від російської громадськості напередодні виборів Президента РФ. Російське керівництво повідомляло відверту брехню родичам загиблих, що їхні близькі “зникли без вісті”, а передчасний витік цієї інформації “зашкодить їх пошукам”.
Тільки по завершенні президентських виборів в РФ, родичі вбитих найманців почергово в умовах суворої таємниці стали отримувати труни із тілами своїх близьких, при цьому їх продовжували шантажувати “невиплатою грошової допомоги за загибель найманця у разі розкриття інформації”. При цьому, щоб приховати величезні втрати саме у лютому, російські спецслужби розробили операцію з “рівномірного розпорошення втрат” для створення уявлення, що найманці начебто загинули протягом тривалого відрізку часу. Чесно кажучи, нічого нового! 
Серед поранених у сирійській провінції Дейр-ез-Зор є бойовик, який підозрюється СБУ у причетності до збиття 14.06.2014 року поблизу Луганська вантажного літаку ЗС України Іл-76, внаслідок чого загинуло сорок дев’ять українських військовослужбовців. Його особа встановлена – це Лєбєдєв Андрій Миколайович, старший стрілок-зенітник розрахунку ПЗРК, про що на брифінгу у жовтні 2017 року повідомляв Голова СБУ генерал армії України Василь Грицак.
Крім того, СБ України також встановила, що у лютому 2018 року в Сирії були поранені найманці — громадяни інших країн, зокрема з Білорусі, Казахстану та Молдови, інформація про яких була передана партнерам. Адже найманство громадян цих країн у ПВК “Вагнера” є злочином за законодавством обох країн. 
Отже, крім раніше вже оприлюднених даних про сербських найманців, СБУ встановила учать у ПВК “Вагнер” також одинадцяти громадян Республіки Білорусь, з яких 6 приймали участь у так званому “пригожинському наступі”, чотирьох представників Республіки Молдова, двох громадян Республіки Казахстан, по одному – з Вірменії та Узбекистану. СБУ неодноразово наводила конкретні факти, що серед найманців “Вагнера” багато осіб з кримінальним минулим, зокрема за скоєння тяжких злочинів. “Це системний підхід до комплектування ПВК, адже виконання “специфічних завдань” вимагає від найманців “кримінальної моралі”, - наголосив Ігор Гуськов. Серед останніх виявлених осіб є шокуючий приклад козачого дружинника з Армавіру Євгенія Акімочкіна, який виявився ґвалтівником. Незважаючи на кримінальне провадження він у складі ПВК “Вагнер” відбуває до Сирії. Завдяки матеріалам СБУ, світовій спільноті стає зрозумілим, що спецслужби РФ продовжують таємне та незаконне навіть за російським законодавством використання так званої ПВК “Вагнера” для досягнення геополітичних цілей Кремля у різних країнах світу. 
“За рахунок залучення іноземних громадян, російські спецслужби намагаються створити підготовлений резерв для розв’язування гібридної війни в інших країнах”, - підкреслив начальник Апарату Голови СБУ. 
Російська влада свідомо і цинічно приховує, насамперед від власного громадського суспільства, масову загибель російських найманців в Україні і Сирії, вдаючись до відвертої брехні офіційних осіб та залякуючи родичів загиблих. 
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: СБУ,наемники,ЧВК Вагнера
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.