І все-таки мало премій «Нафтогазу» заплатили…

3 июня 2018, 19:44
політолог
0
353
І все-таки мало премій «Нафтогазу» заплатили…

Думаю, всі українці з радістю сприйняли новину про чергове преміювання керівництва «Нафтогазу».

Думаю, всі українці з радістю сприйняли новину про чергове преміювання керівництва «Нафтогазу».

Як відомо, Наглядова рада НАК "Нафтогаз України" проголосувала за виплату бонусів правлінню компанії в зв'язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі над російським "Газпромом".

Відповідне рішення прийнято за виграш другої частини судового протистояння - так званого "транзитного" контракту. Затверджений розмір бонусів становить 1% від суми виграшу (в даному випадку - 4,56 млрд доларів). Таким чином, правлінню підлягає виплата в розмірі 45,6 млн доларів.

Недавно в тому ж «Нафтогазі» хизувалися, що по доходності наблизилися до «Газпрому». Нам, звісно, не шкода платити все більше і більше за комуналку – гроші ж йдуть на благе діло. На підтримку менеджерів компанії, що самовіддано борються за енергетичну незалежність України. Лише ворог у цих умовах не віддаватиме за газ останню копійчину рідному «Нафтогазу». А якщо таких копійчин набереться більше – наші захисники нарешті одержать чесно зароблені мільйони.

Але вражає їх дивовижна скромність.

Ну невже в активі керівництва «Нафтогазу» лише виграний арбітраж?

А як же геніальна схема по створенню боргів облгазами?

Отже, коли, як це і передбачено нормами, з газотранспортної системи газ надходить на підприємства ТКЕ, то підприємство ТКЕ отримує газ, підписує акт його прийому-передачі з ціною 5 930,4 грн за тис куб, і передає документ на підпис в НАК «Нафтогаз України».

Але що може бути, якщо НАК «Нафтогаз України» ухилиться від підпису акту? Це геніальне питання, що виникло у голові когось із керівників «Нафтогазу», і згенерувало чудову схему, яка перетворює гроші – у борги

Адже після того, як «не підписаний» але спожитий підприємством ТКЕ газ «зависає», бо немає документального підтвердження, хто ж його поставив і кому, то його треба «одержати» знову.

Тому «Укртрансгаз» (оператор ГТС) поспішає задокументувати «завислий» газ як небаланс. Для того, щоб закрити «небаланс», оператор газотранспортної системи «Укртрансгаз» розпочинає «балансування».

Чіткий алгоритм балансування і розмір оплати за нього вказані у Кодексах ГТС, і виглядає наступним чином:

- «Укртрансгаз» на обсяг небалансу купує газ за ринковою ціною. Наприклад, у 2016 році дірку небалансу по ТКЕ закрили газом, купленим у НАК «Нафтогаз України» за ціною 9 557 грн за тис куб; у квітні 2018 року - 10 614 грн за тис куб;

- «Укртрансгаз» виставляє рахунки за оплату балансування не тільки з ринковою ціною газу, але і з коефіцієнтами від 1,2 до 2. Після чого вартість газу для ТКЕ виростає втричі, у порівнянні з вказаної у контрактах з «Нафтогазом».

Таким чином, у результаті ціна газу росте як на дріжджах. А у облгазів постійно виникають нові і нові борги, які радісно декларує «Нафтогаз».

Так легко і невимушено гроші трансформуються у борги, газ – у його відсутність, а соціальний тариф – у ринковий.

Вважаю, що за це не те що премію треба видати – на «нобелівку» з економіки авторів подати, бо такої ефективної моделі виробництва боргів у промислових масштабах людство ще не знало.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Нафтогаз України
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.