Закон про освіту: Україна і Румунія на шляху порозуміння

26 мая 2018, 11:31
0
30
Закон про освіту: Україна і Румунія на шляху порозуміння

Україна і Румунія планують підписати Протокол про порозуміння щодо мовної статті українського закону «Про освіту»

24 травня міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич зустрілась у Парижі з міністром національної освіти Румунії Валентином Попою. Україна і Румунія планують підписати Протокол про порозуміння щодо мовної статті українського закону «Про освіту».

Підписання протоколу стане логічним результатом політичних консультацій заступника глави МЗС України Василя Боднара із держсекретарем Міністерства закордонних справ Румунії Денуцем Некулеєску, що відбулися 12 квітня.

Під час зустрічі Гриневич зазначила, що мовна стаття освітнього закону дозволяє національним меншинам в Україні вивчати свою мову і водночас виправляє «дискримінаційну ситуацію», коли представники нацменшин погано володіють українською мовою. У повідомленні йдеться, що Україна та Румунія підпишуть Протокол про порозуміння, у якому будуть закріплені позиції країн щодо мовної статті освітнього закону.

Також міністри обговорили посилення співпраці у сфері цифрової освіти.

Безумовно, підписання протоколу — це черговий крок, спрямований на поліпшення українсько-румунських відносин, розвиток політичного діалогу, а також культурно-гуманітарних зв'язків.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Украина,Румыния
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.