Угощина-Україна-НАТО: вихід є

26 мая 2018, 11:18
0
33
Угощина-Україна-НАТО: вихід є

Пошук компромісів Києва з Будапештом цілком можливий

Як відомо, Угорщина наклала вето на заплановану на 27 квітня зустріч Комісії України з НАТО на рівні голів МЗС. Це  уже втретє, коли Будапешт заблокував зустріч засідання Комісії Україна-НАТО. Характерно, що всі союзники, а також Міжнародний секретаріат Альянсу підтримали таку ініціативу, однак Угорщина її заблокувала.

Оцнюючі таку поведінку керівництва Угорщини слід констатувати, що, у першу чергу, угорці дискредитують себе в очах своїх колег. Така поведінка підтверджує, що щось не так саме з ними. Тому це негатив для самої Угорщини.

 Звичайно, це дійсно є болючим питанням і для України, але з іншого боку, це не так критично. Так, це політичний акт, це важлива зустріч. Однак вона не є принциповою в контексті практичних дій. На думку експертів, МЗС варто ставити питання про проведення робочої зустрічі в такому форматі, який запланований офіційно, але без Угорщини. Це може викликати ще більший демарш з боку Будапешта, але об'єктивно Україна нічого не порушила і жодним чином не виходила зі своїх міжнародних зобов’язань. Потрібно дати зрозуміти НАТО, що вони мають розбиратися з Угорщиною в своєму внутрішньому колі і якщо Угорщина на цьому будує свою політику, тим гірше для самого Будапешта.

Нажаль, антиукраїнська поведінка є давньою фішкою Угорщини. Будапешт досі вважає, що має повернутися до теми Великої Угорщини, яка давно закрита й не працює. Але це виключно політичний аспект, який дозволяє угорській стороні й тим політичним силам, які цим займаються, триматися на плаву. Це дуже популярно, патріотично, й тому на це ведеться громадськість. Відповідно, цим можна зловживати, що й робить Будапешт.

На парламентських виборах партія Орбана отримала підтримку 49,24% виборців і контролюватиме 2/3 голосів у парламенті. Найімовірніше, після перемоги Орбана жорсткий курс Угорщини щодо України буде продовжений. Очікувати кардинальних і позитивних змін на нашу адресу навряд чи варто. Але й погіршення, посилення жорсткої позиції щодо України також малоймовірне. Збережеться просто напруженість між Києвом і Будапештом.

Обережні оптимістичні очікування мають місце - після виборів хвиля протистояння вже може трохи стихнути. Російський вплив не варто списувати, але є важливий нюанс - не варто вважати Угорщину найбільшим союзником РФ. Так, у них проросійська позиція,  Орбан дійсно виступає за діалог із РФ, пом'якшення санкцій, але це більшою мірою була зовнішня декларація в зв'язку з виборами. Більшою мірою йдеться про жорстке відстоювання своїх інтересів, як їх розуміє угорське керівництво в рамках ЄС. Стримуючим фактором для Будапешту також є  те, що Угорщина є членом ЄС і НАТО

В цих умовах, Україні варто чітко показати Будапешту межі, які не варто переходити. А межі чітко вказані в міжнародно-правових зобов’язаннях. Якщо подивитися на реальний стан угорської меншини в Україні, то ще доведеться пошукати кращі умови для угорців у будь-якій іншій країні.  Угорська меншина має в Україні все, що тільки можна. Таких умов немає а ні в Румунії, а ні в Словаччині. Але оскільки Україна сьогодні ослаблена, то дехто з провокативних угорських політиків хоче цим скористатися. Більш того, слід звертати увагу на повну протиправність угорської сторони щодо видачі угорських паспортів на Закарпатті. За різними даними, в тому числі угорськими, угорських паспортів було видано більше 100 тисяч. Це порушення Конституції України і варто поставити це питання перед НАТО, щоб ті, своєю чергою, закликали Будапешт до адекватної поведінки.

Наприкінці, зазначу, що актуальні проблеми між Києвом і Будапештом складні для обох країн. Але те, що їх доведеться долати, очевидно.

Тому, пошук компромісів  Києва з Будапештом цілком можливий.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Украина,Румыния
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.