Гібрідна війна проти Польщі з прицілом на Україну

26 мая 2018, 10:52
0
35
Гібрідна війна проти Польщі з прицілом на Україну

Напруга у відносинах Києва і Варшави носить штучний характер та підтримується за рахунок проросійських агентів впливу

Як відомо, у ніч на 18 травня з Польщі депортували росіянку Катерину Цивільську, яку місцева влада звинуватила в участі "у російській гібридній інформаційній війні". Розлідування викрило схему поширення в Польші проектів російських спецслужб на підтримку "русского мира".

Депортована росіянка вважає, що причиною її неприємностей у Польщі стало її ставлення до подій на Донбасі та її зв'язки з білоруським політологом та письменником О.Усовським, відомим своєю антиукраїнською позицією. Це досить цікава фігура. У лютому 2017 року "Кіберхунта" і "Український кіберальянс" зламали електронну пошту і комп'ютер Усовського.

З опублікованих хакерами матеріалів випливає, що Усовський часто навідувався до Польщі для зустрічей з місцевими націоналістами і проросійськими активістами. Заручившись їхньою попередньою згодою, він розробляв дорогі проекти з проведення антиукраїнських акцій і дискусійних клубів. Звіти про мітинги біля українського посольства у Варшаві "з вимогою припинення агресії української армії на Донбасі і розриву дипломатичних відносин з київським режимом" Усовський неодноразово публікував у своєму акаунті у "Живому журналі". В одному зі злитих листів Усовський дякує за фінансування депутату Держдуми від "Єдиної Росії" Костянтину Затуліну. В іншому - автором якого, якщо вірити хакерам, була гендиректор телеканалу "Царград" Олена Шаройкіна - стверджується, що за перший етап створення мережі прихильників у Східній Європі Усовський отримав "адекватний гонорар".

Своїми ідеями і кошторисами Усовський обмінювався з Дмитром Левченком, колишнім членом політради "Націонал-соціалістичного суспільства". До заборони НСС у 2010-му Усовський публікував статті на сайті організації. На сайті НСС досі можна знайти такі повідомлення, датовані 2007 роком: "НСС провело у Держдумі презентацію книги Олександра Усовського". У Думі письменник представляв свою роботу "Що сталося 22 червня 1941 року", а на презентації були присутні депутати від ЛДПР Володимир Чуров (з 2007 до 2016 року обіймав посаду голови ЦВК), Сергій Іванов (продовжує бути депутатом Думи) і лідер НСС Дмитро Румянцев.До Левченка Усовський звертався не інакше як "Євгенович", нерідко вітаючи його у листах "хайль" і "хайль Гітлер". Крім політичних, у них були спільні бізнес-проекти, зокрема щодо просування у Східній Європі криптовалюти EDRC (інша назва - E-dinar). Однак біржі криптовалют торгувати EDRC відмовлялися, вважаючи, що проект за багатьма ознаками нагадує фінансову піраміду.

У злитому хакерами листуванні зустрічається й Цивільська. Як випливає з листів, саме їй Усовський замовляв переклади з польської і на польську. Вона перекладала історичні нариси, інтерв'ю військового діяча так званої "Донецької народної республіки" Ігоря Стрєлкова, а також зв'язувалася з потенційними партнерами з метою просування EDRC.

За даними польського порталу Niezalezna, разом з Цивільською з Польщі депортували ще чотирьох громадян Росії, імена яких поки що не розголошуються. Як стверджує представник польських спецслужб, члени виявлених груп брали участь у "розпалюванні польсько-української ворожнечі у соціальній сфері і в сфері політичній, а також у підриві постулатів польської історичної політики, замінюючи їх на російське трактування".

В якості плацдарму для інформаційних атак на Україну російськими спецслужбами активно використовується і польськомовний сегмент мережі Інтернет. У листопаді 2017 року хакери, які представляються як Anonymous Poland, опублікували особисті дані учасників антитерористичної операції на сході України. Раніше дослідники з компанії ThreatConnect заявили, що Anonymous Poland є прикриттям для російських хакерів Fancy Bear, яких пов'язують із російською військовою розвідкою.

Таким чином, можна стверджувати, що напруга у відносинах Києва і Варшави носить штучний характер та підтримується за рахунок проросійських агентів впливу як на території Польщі так і за її межами.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Украина,Польша,российские шпионы
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.