Весна закінчується новими санкціями України проти Росії

24 мая 2018, 16:16
0
61
Весна закінчується новими санкціями України проти Росії

Україна запровадила персональні санкції щодо російських високопосадовців.

Сайт президента України вночі 18 травня опублікував указ №126/2018 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Цей документ був підписаний Петром Порошенком 14 травня і передбачає, що «указ набирає чинності з дня його опублікування».

Указ вводить у дію схвалене РНБО 2 травня рішення.

Повідомляючи про нові санкції, в РНБО зазначили, що ці санкції запроваджуються проти юридичних і фізичних осіб, які «пов'язані з російською агресією проти України», а також щодо яких «було застосовано відповідні рішення» урядами США та країн Європейського союзу.

«Санкції запроваджуються… на три роки або безстроково щодо фізичних і юридичних осіб, причетних до російської агресії проти України, до підготовки і проведення незаконного голосування в окупованому Криму у рамках виборів президента РФ, представників російської окупаційної адміністрації у Криму, бойовиків російських збройних формувань на окупованій території Донецької та Луганської областей тощо», – заявили в РНБО.

«Санкції вводяться з ініціативи Кабінету міністрів України, Служби безпеки України, Національного банку України на три роки або безстроково по відношенню до фізичних і юридичних осіб, причетних до російської агресії проти України, до підготовки та проведення незаконного голосування в окупованому Криму в рамках виборів президента РФ, представників російської окупаційної адміністрації в Криму, бойовиків російських збройних формувань на окупованій території Донецької та Луганської областей тощо», - повідомили в РНБО.

У Раді національної безпеки розповіли, що санкції також запровадили щодо осіб, які причетні до інформаційної та кіберагресії проти України, до протиправних дій проти громадян України, котрі утримуються в Росії, депутатів Державної думи та членів Ради федерації Федеральних зборів Росії.

Крім того, РНБО продовжила дію санкцій, застосованих у попередні роки.

Рада нацбезпеки також підтримала пропозиції про припинення участі українських представників у діяльності органів СНД та доручила МЗС України вжити в заходів стосовно припинення дії окремих міждержавних угод.

Разом з тим, МЗС України доручено поінформувати компетентні органи ЄС, США та інших держав про запровадження санкцій та порушити перед ними питання про застосування аналогічних обмежувальних заходів.

Санкції України проти Росії — це цілком виправданий крок на шляху протидії деструктивній пропаганді. І головне не зупинятися, а крокувати далі, знаходити важелі впливу для логічного продовження обмежувальних заходів.

Особливу увагу слід звернути на санкції щодо організацій та окремих осіб, як причетні до інформаційної агресії проти України з метою заборонити та обмежити  поширення російської дезінформації. Інструментами такої позитивної протидії мають стати кіно, книги, серіали та інші культурні продукти.

І моральність санкцій, в умовах війни з державою-агресором, що зобов’язала виробників ПЗ передавати їй всю інформацію, не обговорюється. Можна обговорювати тільки актуальність введення санкцій.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Россия,Украина,СБУ,санкции,РНБО,МЗС України,санкции против России
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.