Мовний закон в умовах загострення гібридної війни

24 мая 2018, 10:45
0
37
Мовний закон в умовах загострення гібридної війни

Перед Україною постали гострі виклики: гібридна війна, мовне питання, різне бачення політик пам’яті.

Перед Україною постали гострі виклики: гібридна війна, мовне питання, різне бачення політик пам’яті.  Останнім часом Україну супроводжують конфліктні ситуації з Угорщиною, Польщею іншими країнами. І в першу чергу, через прийняття нового закону про освіту в Україні, який викликав різку критику Угорщини, а також питання конфлікту з Польщею, пов'язаний з прийняттям закону про інститут національної пам’яті.

Україна намагається перевести спірні питання в дискусійну площину для знаходження шляхів виходу з кризисної ситуації.

Тому, 3 травня 2018р. на базі Ужгородського національного університету відбулася міжнародна науково-практична конференція «Україна – ЄС: двостронні відносини у контексті загострення гібридної війни, конфлікту політик пам´яті та забезпечення прав національних меншин». В заході взяли участь Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта та начальник управління молоді та спорту Закарпатської ОДА В.Ерфан, науковці з Люблінського університету (Польща), Братиславського університету імені Я.Коменського (Словаччина) та Дебреценського університету (Угорщина).

На початку роботи конференції генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді М.Мойжіта зазначив на важливості діалогу та наукового дослідження конфліктних ситуацій у сфері національної пам'яті, забезпечення прав національних меншин: «Словаччина робить все можливе для позитивного позиціонування України у Європі, тому вирішення конфліктних питань має для нас дуже важливе значення. Дискусія, яку ми сьогодні розпочнемо, впевнений, повинна отримати дальше продовження». Також Генеральний консул анонсував, що в рамках головування Словаччини у «Вишеградській четвірці», подібна за тематикою конференція буде організована в Ужгороді.

 У рамках роботи пленарного засідання були розглянуті питання позиції Угорщини та Румунії щодо імплементації мовної статті Закону України «Про освіту», питання концепції «русского мира» як теоретично-ідеологічного обґрунтування сучасної гібридної війни. Доктор філософії Люблінського університету ім. М.Кюрі-Склодовської Януш Ковальчик розповів про спроби використання польської меншини в Україні та української в Польщі для створення міжнаціональних конфліктів та ворожнечі. Це спроби невдалі, бо й українська нацменшина у Польщі є дуже лояльна до держави, така сама позиція й польської меншини в Україні. Попри це російська пропаганда намагається довести через ЗМІ, соцмережі, що польська нацменшина є переслідувана в Україні. Це абсолютна брехня, але вона потрапляє до Польщі й дуже турбує польських громадян. В наших країн є спільні стратегічні інтереси і одна загроза - з боку Росії, з котрою Україна веде війну, там гинуть люди. Гібридна війна ведеться й проти Польщі, вже на інформаційному фронті. Для боротьби з російською гібридною агресією, пропагандою дуже було б корисно створити міждержавне відомство, яке б швидко реагувало на провокативні речі та формувало спільну позицію обох держав». Також Януш Ковальчик розповів про історичний досвід співпраці у боротьбі з комуністичним режимом здавалося б, двох ворожих армій - Армії Крайової та УПА, що мало місце в 1945-1946 роках.

Після пленарного засідання робота конференції продовжилася в секціях, відбувся круглий стіл на тему «Особливості імплементації Закону України «Про освіту» в умовах поліетнічного середовища». 

Без сумніву, що у відносинах із сусідніми європейськими країнами нам потрібно працювати так, щоб знайти спільні дотики та рішення конфліктних питань. І  подібні конференції безперечно є кроком назустріч цьому процесу.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Украина,Румыния,мовний закон
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.