Гібридна війна Росії загрожує українсько-польським відносинам

24 мая 2018, 10:20
0
35
Гібридна війна Росії загрожує українсько-польським відносинам

Потрібно особливо підкреслити і попередити польське суспільство, аби воно з надзвичайною обережністю сприймало проросійські ініціативи в Польщі.

Повідомляється, що польська спецслужба впродовж останніх тижнів вживала заходів щодо нейтралізації активності двох мережевих структур, які беруть участь у російській гібридній та інформаційній війні проти РП. Відтак зібрані матеріали дали змогу встановити осіб, які активно долучаються до дій, що загрожують безпеці Польщі.

 17 травня за поданням керівника Агенції внутрішньої безпеки (ABW) було затримано Катерину Ц. - громадянку Росії, яка перебуває в Польщі з 2013 року. Жінку буде видворено з Польщі найближчим часом. Ще чотирьом росіянам буде заборонено в'їжджати до Польщі на п'ять років. Усі вони, за інформацією польської спецслужби, брали участь у гібридних діях проти Польщі.  Усі п'ятеро осіб здійснювали посилені спроби щодо консолідації проросійських середовищ Польщі навколо двох пріоритетних на сьогодні для російської сторони цілей гібридної війни проти Польщі: розпалювання польсько-української неприязні у суспільно-політичній сфері, а також заперечення польської історичної політики і заміни її російським наративом, - наголошується у заяві польської спецслужби.

Паралельно з цим ABW здійснює кроки щодо громадян Польщі, які співпрацюють з цими іноземцями у російській інформаційній війні проти РП. По відношенню до деяких із них спільно з прокуратурою здійснюються кроки, що мають на меті висунення проти них звинувачень.

Речник польської контррозвідки, якого цитує Радіо Польща, зазначив, що ABW має інформацію про те, що Росія “не лише заохочує польських громадян до здійснення визначених дій проти Польщі, що відповідають інтересам Росії, але й фінансує їх активність у цьому напрямку”. Як наголошується, часто ці кошти витрачаються не за призначенням, що доводить: особи виконують цю роботу не через якісь високі ідеали. Зокрема, він заявив, що російські агенти розкрадали частину грошей, які їм виділяли з Росії.

Здійснені спецслужбою кроки вкотре доводять масштаби інформаційної війни, яка здійснюється російською стороною проти Польщі. Російська сторона не залишає спроб створити хибне переконання, що всі дії користувачів польськомовної мережі Інтернет мають спонтанний характер незалежних ініціатив пересічних поляків. Насправді антиукраїнські та антипольські настрої інспіруються, координуються і фінансуються Росією з метою дестабілізації соціально-політичної ситуації в Польщі.

Потрібно особливо підкреслити і попередити польське суспільство, аби воно з надзвичайною обережністю сприймало проросійські ініціативи в Польщі.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Украина-Россия,Польща,інформаційна безпека
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.