ЧИ МАЄ ПРАВО ВАЛЕНТИН НАЛИВАЙЧЕНКО БУТИ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ?

3 мая 2018, 09:57
0
51
ЧИ МАЄ ПРАВО ВАЛЕНТИН НАЛИВАЙЧЕНКО БУТИ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ?

Наливайченко допустив до секретів СБУ співробітників американських спецслужб

Двічі голова СБУ, політичний цензор і представник інтересів олігархів та глобального бізнесу, кандидат у народні депутати України, лідер громадсько-політичного руху «Справедливість» – Валентин Наливайченко не може бути президентом України.

І ось чому.

Він одним із перших підпадає під люстрацію, оскільки є викликом державній безпеці: він не працює на Україну і є живим уособленням прописаної в проекті люстраційного закону норми про необхідність заборони всім працівникам КДБ і випускникам його шкіл займати державні посади.

Наливайченко навчався в Інституті розвідки імені Андропова КДБ СРСР. На початку 90-х брав участь у бізнесі, потім перейшов на дипломатичну службу. Політики на кшталт Ющенка вважали його своїм, а Кучма і Янукович ставилися до нього «посередньо». У 2005 році Ющенко зробив його послом України в Республіці Білорусь, а за рік – в.о. голови СБУ і у 2009 році – офіційно призначений головою Служби безпеки України.

На новому посту Наливайченко особливо відзначився. Він активно продавав службову нерухомість СБУ, а гроші передавав сім’ї Ющенка. Крім того, у жовтні 2008-го виконуючий обов’язки голови СБУ і двоє його заступників отримали премію в розмірі 1 мільйон гривень за рахунок економії виділених на утримання СБУ бюджетних коштів. У відповідь, він безпідставно звинувачував у корупції деяких членів колись «дружньої» партії, що викликало певний політичний скандал.

Зокрема, Наливайченко допустив до секретів СБУ співробітників американських спецслужб. У тому ж 2008 році на церемонії випуску офіцерів Національної академії СБУ був присутній посол США Вільям Тейлор. Вже тоді фахівці наголошували на неприпустимості подібних дій, адже це є фактом розголошення держтаємниці співробітникам ЦРУ. Фактично це означало огляд майбутніх зарубіжних резидентів української спецслужби перед співробітником іноземної розвідки. Крім того, це закривало для них можливість офіційно працювати на дипломатичних посадах. Генпрокуратура таки порушила проти Наливайченка кримінальну справу – його звинувачували у державній зраді, та уряд Ющенка не вважав це чимось злочинним і звинувачення зняли без будь-яких пояснень. За часів Януковича було знову заведене кримінальне провадження. Та депутатська недоторканність колишнього голови СБУ стала надійним щитом від несення відповідальності.

З першої «каденції» Наливайченко прийняв на службу Андрія Кислинського, відомого авантюриста-бездипломника, підозрюваний у сутенерстві. Крім того, він здав «НАК України» групі «Росукренерго». І саме Наливайченко був тим, хто озброїв людей на Майдані і направляв їхні дії під час вуличних боїв у Києві. Через Наливайченка активісти Правого сектору отримали зброю. Він же забезпечував легальне прикриття Ярошу – він офіційно був помічником-консультантом народного депутата Наливайченка. Тобто «заслуги» екс-голови СБУ і його підопічних перед «революцією» величезні.

У 2013 році голова СБУ задекларував мізерний, за мірками української політики, річний дохід у 100 тисяч гривень. На момент обрання нардепом Наливайченко обіймав посаду керівника групи радників компанії «Смайл холдинг Україна», створена у вересні 2008 року. (засновниками в рівних частках стали киянин Сергій Носенко і дочка Наливайченко – Ольга). Згідно зі статутними документами, основними видами діяльності компанії є інформаційні послуги, робота з нерухомістю та допомога страховим компаніям. Та протягом 2010-2012 років вони заробили близько 60 млн гривень на тендерах державних компаній.

За час своєї політичної діяльності Наливайченко встиг змінити кілька партій. Спочатку він перебував у партії Ющенка, а, потім, перейшов до «УДАРу» Кличка. Сьогодні ж Наливайченко – у команді президента Петра Порошенка.

Одразу ж після перемоги Євромайдану Наливайченко знову очолив СБУ. Кримінальні справи, заведені на його «соратників», тут же були скасовані без суду й слідства. Вже у березні 2014 року у силовому відомстві назрів скандал. Серед новопризначених начальників служб почали з’являтися люди, що вже неабияк дискредитували СБУ, працюючи на колишній режим, і встигли збагатитися за рахунок держави. Так, над одним із найкорумпованіших районів Київської області поставлений «смотрящим» офіцер СБУ, який прославився в часи правління Януковича крадіжкою державної землі. А-от помічник Наливайченка Маркіян Лубківський вийшов за межі України – у Хорватії допомагав мафії продавати наркотики і дівчат.

Та, вочевидь, ці факти не дуже бентежать керівництво країни, яке ніби виступає від імені Майдану.

Але шановні пам’ятайте, ви маєте справу з народом, який навчився зважувати всі «ЗА» та «ПРОТИ», читати та аналізувати… І тому дволикий Янус в президенти України не пройде.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Ющенко,президент,СБУ,корупція,Наливайченко,секреты,Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.