Кто стоїть за перемогою Орбана в Угорщині?

16 апреля 2018, 09:34
0
9

Західні медіа згадують боротьбу нинішнього прем’єра з вільними медіа, наводять схожість із політикою Кремля не тільки у зовнішньополітичному курсі, а і у внутрішніх методах боротьби за владу.

За попередніми підсумками парламентських виборів в Угорщині перемогу здобула коаліція «Фідес» і Християнсько-демократичної народної партії на чолі із прем’єр-міністром країни Віктором Орбаном. У багатомандатному окрузі, де голосували за партійні списки, за неї проголосувало 49% виборців. Друге місце посіла сумно відома в Україні праворадикальна партія «Йоббік» з результатом близько 20%. Нинішній результат дозволяє провладній партії отримати конституційну більшість і фактично одноосібно формувати порядок денний угорської політики.

 Така перемога - це головний біль для ЄС. Чому Угорщина все більше стає схожою на Росію?» - з таким заголовком вийшов матеріал на CNN. Відвертіша була лідер французьких праворадикалів Марін Ле Пен. Вона заявила, що вибори в Угорщині свідчать про те, що «націоналісти найближчим часом можуть опинитися у більшості в країнах Європи». Західні медіа згадують боротьбу нинішнього прем’єра з вільними медіа, наводять схожість із політикою Кремля не тільки у зовнішньополітичному курсі, а і у внутрішніх методах боротьби за владу.

Нещодавно угорське видання Direct36 опублікувало результати розслідування зав’язків Віктора Орбана і Володимира Путіна, в яких повідомляли про зустрічі людей Орбана із високопосадовцями із ФСБ. Мовляв, силовики обов’язково курують крупні угоди за участю російських державних компаній. З 2010 року Путін і Орбан декілька разів зустрічалися як в Москві, так і в Будапешті. Політолог, співробітник Католицького університету Петера Пазманя в Будапешті Андраш Рац згадує з’їзд «Єдиної Росії» у 2009-му році, на якому Орбан пообіцяв Путіну, що контракт на модернізацію АЕС у Пакше неодмінно отримає Росія. Що стоїть за цією обіцянкою, достеменно невідомо.

 Минулого року російське видання The Insider опублікувало текст із заголовком «У Путіна є відеокомпромат на лідера Угорщини?», у якому припускає, що матеріали на лідера Угорщини міг отримати російський кримінальний авторитет Семен Могилевич, який жив у Будапешті у середині 90-х.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Виктор Орбан,Україна,Угорщина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.