Польща-Україна: битва пам'ятників нарешті закінчується

16 апреля 2018, 09:31
0
9

Добрий знак - Польща відбудує пам’ятник УПА в Грушовичах.

Добрий знак - Польща відбудує пам’ятник УПА в Грушовичах. Таку заяву зробив керівник Кабінету Президента РП Кшиштоф Щерський.

"Чітко сказано: якщо у польських Грушовичах є поховані українці, – пам’ятник буде відновлений, тому що ми захищаємо цвинтарі. Це не проблема", – сказав К. Щерський.

Нарешті битва пам'ятників в Польщі та України здвинулась у бік розумного вирішення.  

Згадаємо,  упродовж 2014 – 2017 років у Польщі відбулося 17 випадків актів вандалізму над українськими місцями пам'яті. Донині жоден з пам'ятників не був відновлений. В Україні провокатори минулого року осквернили 4 пам’ятники на Львівщині та Київщині. Однак українська сторона одразу відчистила образливі написи і відновила пам’ятники. Польська сторона до цього моменту зволікала з цим питанням.

Більш того, колишній Голова МЗС Польщі Вітольд Ващиковський здійснив низку недопломатичних кроків, які ще більш посилили напруження. Зокрема, він погрожував українським урядовцям, відповідальним за коммеморативну політику забороною в’їзду до Польщі. А навесні 2017 року переговори між Інститутами національної пам’яті Польщі та України були зірвані польською стороною, почалося зростання напруження між двома країнами. 18 листопада 2017 року Святослав Шеремета, відповідальний секретар Міжвідомчої державної комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій отримав заборону в’їзду під час перетину кордону із Польщею.

Конструктивний крок польської сторони став результатом зустрічі у Кракові співголів Консультаційного комітету президентів України і Польщі Костянтина Єлісєєва та Кшиштофа Щерського. Задачею зустрічі було обговорити причини напруження між Польщею та Україною, яке виникло навколо суперечок навколо минулого.

Сподіваємось, що початок політичного діалогу дозволить назавжди закрити тему  відновлення знищених українських увічнень на території Польщі, поновлення пошуково-ексгумаційних робіт у місцях загибелі поляків в Україні та збереження місць пам’яті в обох країнах.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Польща,Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.