Польща нарешті переглядає свою позицію щодо України

13 апреля 2018, 09:29
0
27

Останніми тижнями польські урядовці раптом суттєво пом’якшили свою риторику щодо України.

Останніми тижнями польські урядовці раптом суттєво пом’якшили свою риторику щодо України.

Наскільки це буде довгостроково, це питання, але останні тижні це можна помітити неозброєним оком. Сподівання на це були ще з початку року, коли був змінений уряд, і міністра Вітольда Ващиковського було відправлено у відставку. Питання в тому, що його відставка обговорювалася дуже давно, і фактично другу половину 2017-го року він різко погіршив свої заяви щодо України, отримуючи таким чином вже політичний капітал на політичне життя після відставки.

Після того, як міністра було змінено на не політика, заяви нинішнього голови польського МЗС щодо України були більш поміркованими. Наприклад, його велика промова щодо зовнішніх пріоритетів Польщі, прочитана у сеймі на прикінці березня, щодо України була дуже лояльною. Це небо і земля по зрівнянні із заявами Ващиковського. Жодних розмов про переписування історії, про бандеризацію, навпаки він говорив про важливість співпраці України та Польщі. Так, не оминалися там проблеми про мораторій на ексгумацію, але одночасно щодо одної з проблем – відзначання Польщею 75-тирічння подій на Волині, він дуже дипломатично сказав, що Україні і Польщі потрібно знайти спільний сценарій відзначення цієї важливої дати. Після цього в МЗС почалися кадрові зміни, пішли декілька чиновників, які відзначалися непримиренною позицією щодо України.

Але говорити про остаточне покращення стосунків потрібно вже після 11-го липня, коли буде відзначання цієї річниці подій на Волині. Подивимося, наскільки будуть стриманими польські урядовці. Це буде показником, наскільки Польща налаштована на відновлення нормального діалогу з Україною.

Проте ще є багато болючих точок, які будуть отруювати наші відносини, принаймні, найближчим часом.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Польща,Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.