Поляки згодні - Бандера не відповідальний за Волинську трагедію

2 апреля 2018, 15:29
0
42

Далекоглядні політики Польщі починають розуміти, українсько-польська історія має безліч відтінков і настав час досягати порозуміння

Колишній прем’єр-міністр Польщі Ян Ольшевський (був на чолі польського уряду з 23 грудня 1991 до 5 червня 1992р.) вважає, що поляки помилково звинувачують Степана Бандеру у трагедії на Волині.

"Безсумнівно, для поляків він є малоприємною особою, його заяви на тему Польщі були дуже недружніми. Але я хотів би наголосити і серйозно подумати – ця людина не мала з Волинським злочином нічого спільного", - сказав Ольшевський.

За його словами, Волинська трагедія відбулась тоді, коли Бандера був ув’язнений німцями. "Думаю, навіть якщо це обурить багатьох людей, якби Бандера міг тоді ухвалити рішення, то напевне злочину на Волині не сталося б. Він був мислячим політиком. Він знав, що після Сталінграда і поразки німців результат війни був відомий, а акт геноциду проти польського населення міг служити тільки одній стороні - радянській стороні. І це, безумовно, нашкодили б польській справі, як і українській", - зазначив колишній прем’єр Польщі.

Разом з тим Ольшевський заявив, що Бандера відповідальний за замах на керівника польського МВС, полковника Броніслава Пєрацького, за що він був засуджений до смертної кари.

Ольшевський додав, що Волинську трагедію треба пов’язувати з іменем Романа Шухевича. "Однак є потреба у поглиблених дослідженнях цієї теми. Також і про роль СРСР у цьому злочині", - заявив він.

Як бачимо, далекоглядні політики Польщі починають розуміти, українсько-польська історія має безліч відтінків і настав час досягати порозуміння.

 

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Польща,Степан Бандера,Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.