Польща готує нову міграційну політику для українських заробітчан

2 апреля 2018, 15:26
0
43

Уряд Польщі схвалив "Соціально-економічні пріоритети міграційної політики"

Уряд Польщі схвалив "Соціально-економічні пріоритети міграційної політики", а до середини року планує представити комплексний проект нової міграційної політики країни.

Про оголосив міністр інвестицій та розвитку Польщі Єжи Квєцінський. "Уряд готує нову міграційну політику. Прийняті пріоритети, яким буде план дій уряду в цій галузі", - повідомив міністр.

"Польща розвивається добре і зарплати на польському ринку зростають. У нас з’явилися мігранти-робітники. Настав час створити серйозну основу для добре організованої міграційної політики", - додав Квєцінський.

У схвалених "Соціально-економічних пріоритетах міграційної політики" відображені проблеми та пріоритети польської економіки.

Документ передбачає, що нова міграційна політика Польщі повинна адаптуватися до пріоритетів ринку праці, зосередитись на залученні трудових ресурсів з-за кордону у галузях, де є потреба в цьому, та реагувати на потреби іноземців і польських громадян, які проживають за кордоном, в тому числі репатріантів, щоб спонукати їх повернутися додому.

З урахуванням значної кількості українських заробітчан на польському ринку праці у Польщі пропонують створити державну агенцію для українських мігрантів, яка б займалась захистом їхніх трудових прав. Зокрема, у Польщі працюють близько двох мільйонів українських робітників і польські фірми потребують українських працівників, проте ці дві групи ніяк не пов’язані між собою.

Заступник голови МЗС Польщі Бартош Цихоцький вважає, що «Можливо, доцільним було б створити державну агенцію, яка працювала б і в Україні, і в Польщі, яка інформувала би українців, які є вакансії, які є ставки", - каже заступник міністра.

Сподіваємось, що перш за все ця агенція буде займатися захистом трудових прав українських мігрантів та стежити  за дотриманням обов'язку оплати пенсійного внеску.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Польща,Україна,заробітчани
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.