Ягун як реінкарнація Наливайченка

23 марта 2018, 09:09
0
62
Ягун як реінкарнація Наливайченка

спостерігачеві може здатися, що Ягун і досі залишається впливовою фігурою в спецслужбі, відкіля йому “зливається” інформація

Останнім часом колишній заступник голови Служби безпеки України, Віктор Ягун став справжньою телезіркою. Відомі телеканали навперебій запрошують його висловитись щодо тієї або іншої події. Масштаби його обізнаності вражають...

Тут і заяви, що "справжня боротьба з корупцією в країні тільки імітується", і своє бачення ситуації з Рубаном, Рибалкою, і запевнення, що Україна може надати Великобританії інформацію з архівів КДБ, що залишилися на її території, зокрема, інформацію про отруту, яким був отруєний колишній полковник ГРУ СРСР Сергій Скрипаль.

Сторонньому спостерігачеві може здатися, що Ягун і досі залишається впливовою фігурою в спецслужбі, відкіля йому “зливається” інформація. Але це не так. Ягун — це творенння Валентина Наливайченка, саме при ньому Ягун отримав генеральські лампаси та посаду  заступника голови Служби безпеки України. Цікаво, що як тільки 18 червня 2015 року Верховна Рада 248 голосами підтримала постанову Петра Порошенка про відставку Наливайченка з посади голови СБУ, вже 19 червня  Ягун втратив і свою посаду. Про діяльність Наливайченко на посаді  голови Служби безпеки України написано багато, його найближче отчення на той час цілком відповідало розумінню Наливайченко щодо честі та совісті офіцера спецслужби. Ягун повністю відповідав цим вимогам, вже нагадувалось про його сумнівну роль при виконанні бойового завдання  об'єднаної групи силових і правоохоронних структур України з визволення міста Слов'янська 13 квітня 2014, коли  українські силовики потрапили у засідку російських найманців, а  капітан СБУ Геннадій Біліченко загинув.  

Після звільнення з СБУ Ягун залишився поруч з Наливайченко як координатор його руху "Справедливість". З того часу Наливайченко намагався залишитись на плаву, то підтримавши Тимошенко, то Саакашвілі, але швидко зрозумів, що цим “опозиціонерам” він потрібен лише для масовки, самостійної політичної партитури йому надавати і не планувалось. І тому, поступово, Наливайченко вийшов з фокусу уваги ЗМІ, його перестали запрошувати на ефіри, брати інтерв'ю. Залишилось одне — просувати свої ідеї опосередковано, через найближче оточення. Ягун, більше всіх відповідав цій ролі — і не занадто “засвітився” в зрівнянні з Наливайченко в негативі, і громадскість традиційно довіряє співробітникам спецслужби, навіть колишнім. Тобто говорить Ягун — маємо на увазі Наливайченко.

Во всіх виступах Ягуна відчувається стогін Ягуна про необхідність реформування Служби, яка, на його думку, зараз не надто відрізняється від КДБ становиться основним стрижнем його промов. Так, після брифінгу голови СБУ Василя Грицака щодо «справи Рубана» Ягун в ефірі UMN заявив, що співробітники Служби безпеки України звільняються зі своїх посад: «Мені соромно, що я мав відношення до тої структури. Що я віддав їй більше 20 років. Я лишив своїх людей там, які дзвонять мені й говорять: Ми не можемо більше». І це, незважаючи на надані переконливі докази причетності  Рубана до контрабанди зброї.

Взагалі, складається враження, що останні виступи Ягуна нагадують спробу відбілити «свого» Рубана та очірнити «чужого» Рибалку у веденні бізнесу з терористами в ОРДЛО.

Тому, Рибалка безапеляційно звинувачується Ягуном в організації багатомільйонної торгівлі з бойовиками ДНР-ЛНР та фінансуванні тероризму, інкримінуючи йому статтю 258 КПК, що передбачає санкцію від 5 до 8 років ув’язнення.

А спійманий на «гарячому» Рубан викликає у Ягуна співчуття. Більш того, через Ягуна Наливайченко транслює загрозу звинувачень в фінансуванні терористів на окупованому Донбасі неназваним поки що народним депутатам з різних фракцій українського парламенту.

Не виключається, що таким чином Наливайченко від загрозою оприлюднення компромату намагається тиснути на керівництво політичних партій та фракцій для протягування власних питань під час голосування в Верховній Раді.

Нажаль, зазначені «брудні» технології Наливайченко просуває через Віктора Ягуна, який забув, що генерали колишніми не бувають.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Украина,СБУ,Наливайченко,КДБ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.