Торгівля зброєю любить тишу...

5 марта 2018, 12:38
0
51

на сьогодні мають місце штучні спроби ускладнення функціонування підприємств оборонно-промислового комплексу нашої держави

Як відомо, торгівля зброєю притаманна всім розвинутим країнам. І Україна не є виключенням. Крім поповнення бюджету, що особливо важливо в умовах російської агресіі, це і престиж держави на світовому ринку, її презентація незалежності і самостійності.
Звичайно, на світовому ринку озброєнь існує безкомпромісна боротьба за ринки збуту. Для дисредитації конкурентів використовуються всі заходи, від фейкових вкидів до корупційних проявів. І, звичайно вся діяльність, пов'язана з цим видом діяльності є таємною від сторонніх поглядів.
І прикро, якщо правоохоронні органи країні самі надають  привід для дискредитації власного військово-промислового комлексу.
Нажаль, це зараз спостерігається з дочірнім підприємством державної компанії  “Укрспецекспорт” – державним госпрозрахунковим зовнішньоторгівельним підприємством “Спецтехноекспорт”, що призначено державою для здійснення експорту та імпорту продукції та послуг військового призначення. Для прикладу, компанія щороку виконує зовнішньоекономічних контрактів на суму 120-140 млн дол. США, сплачуючи усі податки до державного бюджету України. Саме ДП "Спецтехноекспорт" презентувало  перспективні українські розробки в області безпілотних літальних апаратів на міжнародній спеціалізованій виставці-конференції безпілотних систем і технологій UMEX-2018 та забезпечило поставку в Україну нових гранатометів PRSL, що дає можливість застосовувати на поле бою зовсім іншу тактику.
 З минулого року «Спецтехноекспорт» опинився в зоні особливої уваги вітчизняних правоохоронних органів, і, як наслідок, вітчизняних і зарубіжних мас-медіа. Посадові особи «Спецтехноекспорту» звинувачувалися у факті розтрати державних коштів на суму 198 млн грн.  З одного боку — це нормально, якщо у правоохоронців є претензії, то їх необхідно або підтвердити або спростувати. «Спецтехноекспорт» завжди надає слідству усю необхідну інформацію та документи з дотриманням вимог українського законодавства. З іншого боку було проведено більше десятка обшуків у співробітників компанії, логістів, постачальників, були зірвані важливі державні візити, чим практично дестабілізовано роботу компанії. У вітчизняних ЗМІ активно поширюється інформація щодо подробиць досудового слідства, яке здійснюється правоохоронними органами за фактом можливого вчинення правопорушень посадовими особами ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт», чим міттєво скористались конкуренти, поширюя в ЗМІ упереджені відомості.
Слід зазначити, що деталі співпраці ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» з будь-якою іноземною компанією є інформацією з обмеженим доступом в рамках договірних відносин. Більше того, така інформація є надчутливою в рамках військово-технічної співпраці України з іноземними державами, що за сукупністю факторів може трактуватись як державна таємниця.
Факт поширення інформації, що є таємницею досудового слідства та більше того, не відповідає дійсності та дискредитує діяльність державного спецекспортера чим завдає збитків.
В такій ситуації  зробити лише один висновок – на сьогодні мають місце штучні спроби ускладнення функціонування підприємств оборонно-промислового комплексу нашої держави через поширення неправдивих відомостей, втручання у міжнародні відносини, що призводить до зниження обороноздатності держави та дискредитації України у якості надійного виробника та постачальника продукції.
І кому це вигідно?
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Украина,оружие,торговля оружием
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.