Дискримінація і арешти: як живуть кримські татари на окупованій землі

5 марта 2018, 11:47
0
5294
Дискримінація і арешти: як живуть кримські татари на окупованій землі

Півсотні викрадених, тридцять вісім політичних в‘язнів, шість закатованих, тринадцять - зниклих безвісти, сотні затриманих та допитаних - "Крым НАШ".

Півсотні викрадених, тридцять вісім політичних в‘язнів, шість закатованих, тринадцять - зниклих безвісти, сотні затриманих та допитаних. Це офіційна статистика утисків кримських татар у тимчасово окупованому Росією Криму.

Визнання Міжнародним судом ООН фактів дискримінації - це офіційна світова позиція щодо дій Кремля на захопленому півострові. Арешти за пости у соціальних мережах, цілеспрямовані рейди по селищам, обстріляні домівки - це щоденна реальність, з якою щодня стикаються кримські татари протягом вже майже чотирьох років.

"Фактично ніяких обмежень для функціонування громадських організацій громадян Росії - кримських татар - немає", - а це вже офіційна відповідь Москви, яка пролунала з уст прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова.

"У районі села Трудолюбівка сконцентрована військова техніка: БТРи і танки. Операція триває третю добу. Люди налякані", - так описав один з літніх днів 2015 року Голова Комітету з прав кримсько-татарського народу Ескандер Барлієв. Тоді близько тисячі російських військовослужбовців проводили операцію у Бахчисарайському районі, обшукуючи домівки та перекривши проїжджу частину.

Росія за роки окупації створила в Криму справжню тоталітарну машину, головне завдання якої - залякати кримських татар. Офіційними приводами для арештів стають тероризм, шпигунство, екстремізм, а цілю - заборона мови, свободи віросповідання та знищення всіх тих, хто незгоден з Кремлем.

Завдяки тотальному контролю ЗМІ, винищенню активістів, відкритої демонстрації сили, коли силовики проводять "зачистки" за сценарієм Чечні 2000-х років, Кремль встановив майже повну завісу над півостровом, через яку ледве-ледь прориваються найбільш жахливі факти.

При цьому вибори президента Росії, які пройдуть вже 18 березня, можуть розпочати новий виток терору. Проведення виборів на анексованій території гарантує пильну увагу іноземних ЗМІ та правозахисників до подій на півострові.

У відповідь, зі 100% гарантією, можливо передбачити, що у Кремлі буде прийнято рішення максимально "закрутити гайки" на місцях, щоб ще у зародку знищити будь-які ознаки можливих мітингів та акцій протесту місцевих жителів. А це означає, що по домівкам кримських татар, як мінімум, знову будуть ходити "ввічливі люди" та проводити "профілактичні бесіди", за результатами яких розпочнеться нова хвиля затримань, арештів та звинувачень у екстремізмі.

А тим часом, окупований півострів стає гротескною ілюстрацією книги Оруела. Попри розгорнутий і відкритий терор, російські ЗМІ вже встигли закинути свою вудочку пропаганди, що Крим став третім у рейтингу "щасливих" регіонів Росії, поступившись у боротьбі лише Москві та Санкт-Петербургу.

Сподіваємось, що в боротьбі розуму і сили - переможе все ж розум і світова спільнота почне пильніше стежити і звертати увагу на проблему, що існує на півострові Крим і агресію, що надходить зі сторони Російської Федерації та кремлівських чиновників.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Россия,Украина,Крымские татары,Крым,Русский мир,аннексия Крыма
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.