Как бывший регионал свободу слова «защищал»

27 февраля 2018, 09:36
0
104
 Как бывший регионал свободу слова «защищал»

Журналисты, редакторы и гендиректора теле- и радиоканалов заявляют об уничтожении свободы слова в Украине.

Руководство ряда национальных вещателей подписало и распространило заявление «Остановить уничтожение свободы слова в Украине!». В обращении говорится, в частности, о том, что уровень угрозы свободе слова в Украине достиг критической черты.

Об этом сообщила пресс-служба Национального союза журналистов Украины (НСЖУ).

Дословное содержание заявления

Президенту України

Голові Верховної Ради України

Генеральному прокурору України

Прем’єр-Міністру України

Дипломатичним представництвам

Європейських держав та США в Україні

Зупинити знищення свободи слова в Україні!

Рівень загрози свободі слова в Україні дійшов критичної межі. За минулий рік громадськими організаціями зафіксовано майже 300 фактів порушення свободи слова, з яких близько 100 – напади на журналістів. Застосування фізичної сили до наших колег, підпали редакцій, арешти, обшуки, напади парамілітарних формувань, атаки армії інтернет-ботів, тиск з боку правоохоронних, фіскальних та інших органів – неповний перелік «аргументів» влади у діалозі зі ЗМІ. Окрему караючу роль в роботі ЗМІ виконує Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Фактичні обов’язки цього органу звелися до цензури, постійних позапланових перевірок, шантажу редакцій стосовно подовження ліцензій тощо.

Зважаючи на посилення тиску на ЗМІ та початок згортання свободи слова в Україні, вимагаємо:

Від Президента України:

вжити заходів щодо припинення тиску на ЗМІ та надати пояснення щодо втручання глави держави чи його підлеглих у діяльність з видачі ліцензій, організації перевірок ЗМІ.

пояснити, яким чином з його боку відбувається контроль за діяльністю президентської «четвірки» у Нацраді з питань телебачення і радіомовлення.

Відкликати представників Нацради з питань ТБ, призначених за квотою Президента.

Від Верховної Ради України:

Заслухати звіт та визнати незадовільною роботу Нацради з питань ТБ і радіомовлення за 2017 рік.

Відкликати представників Нацради з питань ТБ, призначених за квотою Верховної Ради.

Заборонити Національній раді з питань телебачення і радіомовлення терміном на рік проведення позапланових перевірок ЗМІ.

Невідкладно провести парламентські слухання щодо свободи слова в Україні.

Від Генеральної прокуратури України:

Надати публічний звіт про стан розслідування кримінальних справ щодо злочинів проти журналістів.

Дати оцінку діяльності підрозділів СБУ, що здійснюють прослуховування і зовнішнє спостереження за журналістами. Куратором цих підрозділів є заступник голови СБУ Олег Фролов, котрий систематично надає відповідну інформацію в Адміністрацію Президента.

Провести розслідування діяльності керівництва Нацради з питань ТБ і радіо та члена Нацради з питань ТБ і радіо Сергія Костинського на предмет перешкоджання журналістській діяльності. Перевірити факти тиску на журналістів опубліковані в ЗМІ як Артеменко.leaks.

Звертаємося до керівників дипломатичних представництв США та європейських країн в Україні сприяти організації круглого столу, під патронатом парламенту США, ПАРЄ, Ради Європи та Європарламенту під назвою «День НЕсвободи слова в Україні».

Захистимо свободу слова – цінність, без якої не може існувати українська демократія!

Залишаємо цей лист-заяву відкритою для підписання журналістами, громадськими діячами, депутатами тощо.

Кожний, хто має бажання та готовність підтримати свободу слова в Україні може написати про це на електронну адресу freedom@eramedia.tv

Шеф-редактор ТОВ «Ера-Медіа» Тетяна Гончарова

Генеральний директор Медіа-холдингу «ZIK» Ігор Туркевич

Генеральний директор Телеканалу «NewsOne» Олена Рудик

Перший заступник генерального директора Телеканалу «112 Україна» Василь Сметана

Головний редактор «Радіо «Ера-ФМ» Віталій Дикий

Голова Міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді «На захист порушених конституційних прав громадян та проти політичних репресій «Заборонено забороняти» Андрій Деркач


Однако, самое интересное, что на этом обращении, в значительной мере затрагивающее действительные проблемы отечественного мадиапространства, как подпорка, в самом конце, стоит подпись народного депутат от Сумщины, главы межфракционного депутатского объединения, Андрея Деркача.

И все было бы более менее объяснимо и даже понятно, если бы не фамилия этого борца «за свободу слова», в конце списка.

Для тех, кто не знает, напомним, что «борец за свободу» Андрюша Деркач, воспитанник знаменитой школы КГБ им.Дзержинского, который даже не стал утруждать себя разгрызанием оперативной науки, а начал с того, что под прикрытием «папика», Деркача-старшего, возглавлявшего тогда украинскую спецслужбу, с головой ринулся в различного рода грязные «коммерческие предприятия».

Среди его «бизнес-контактов» числятся, босс русской мафии, Семен Могилевич и российский «алюминиевый король» Михаил Черный, которым он помог, в лихие 90-е, заполучить контрольный пакет Николаевского глиноземного.

А затеянная Андрюшей, во времена «проффесора», мошенническая затея с созданием «Укратомпрома», едва не закончилась коллапсом этой отрасли энергетики.

И хотя, в настоящее время, его политическая активность находит поддержку в основном в Глуховском регионе Сумщины, где у него остались многочисленные агенты влияния, Андрей Деркач пытается всяческими способами дестабилизировать и без того не очень устойчивое общественно-политическое пространство в Украине, для чего собственно и была создана затея с «челобитной» Президенту.

Кстати, разобравшись в подводных течениях такой «любви» к свободе слова, руководство «ZIK» отозвало свою подпись из обращения, а телеканал «112» вообще убрал текст заявления со своего сайта.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Украина,Свобода слова,депутаты,Журналисты,Андрей Деркач
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.