Одіозна сімейка Деркачів: що варто знати про головного наслідника

26 февраля 2018, 17:58
0
75
Одіозна сімейка Деркачів: що варто знати про головного наслідника

Останнім часом стало доволі популярним обвинувачення в обмеженні свободи слова, і подекуди це звучить більш серйозніше, ніж клеймо – корупціонер.

Але в країні, де провідні медіа-кити або, м’яко кажучи, дуже «східно чи західно» зорієнтовані, або ж підвладні провідним олігархічним кланам, зате своїм, українським, таке питання, як свобода слова, медіа-грамотність та професійна чи «чиста» журналістика застосовувати як мінімум не доречно.

Але сьогоднішню полеміку хочеться присвятити не так філософському питанню свободи слова, скоріш одному із його запеклих борців – пану Андрію Деркачу, медіа-магнату, олігарху, та простому політику з неприхованими проросійськими поглядами, якому до останнього вдавалось виходити сухим з води, враховуючи його, так би мовити, неоднозначність. Тому його поява у вітчизняних ЗМІ просто змушує познайомити читача з головним наслідником чекістської сімейки Деркачів.

Отож, нардеп Андрій Деркач є сином колишнього Голови СБУ та близького друга Кучми Леоніда Деркача. Подейкують, що другий Президент України є самим хрещеним батьком пана Андрія, що, окрім зв’язків татуся, мало чималий вплив на майбутнє Деркача молодшого. Досвідчений теперішній політик спочатку набирався професійного досвіду в Академії ФСБ, потім завдяки ФСБшним зв’язкам і знанням, які допомагають влучно використовувати шпарини в законодавстві, вирішив спробувати себе в нелегальному бізнесі. Проте не можливо не сказати, що Деркач – людина багатостороння: від фармакології до торгівлі нафтою та зброєю, де не обійшлось і без розбірок між Г. Кірпою та Є. Марчуком.

Але хіба можна вважати гріхом кримінальну юність народного обранця. Тим паче, пан Андрій щиро замолював гріхи (і досі продовжує) в УПЦ МП. Так, суто в цілях пожертви, Деркач молодший разом з колишнім очільником Національної телерадіокомпанії Є. Бенкендорфом в 2011 році займався фінансуванням та реалізацією створення програми «Світ православ’я», яка і досі віщає разом зі божим словом головні ідеї «русского мира».

Мабуть, саме в той час, в Андрія Деркача пробудилось дике бажання захистити конституційне право українця на свободу слова. І на думку представника лівих сил, найкраще, що можна зробити для цього, це самому очолити провідні медіа-об’єкти країни, таким чином поклавши на свої плечі важку та непід’ємну нішу вибору – яка інформація українцям потрібна, а яка – ні!

Так, вже на початку 2000х, у власності політика знаходилось Інтернет-видання «Версии», ТРК «Ера», FM-радіо «Ера», «АІТІ», О-ТВ, Інтернет-видання «Міг-ньюз», «Радіо кохання», газети «Столичные новости», «Столичка», «Кієвскій телеграф» ну і т.д. До речі, саме через останнє видання Деркач молодший та Леонід Кучма, який на той час займав посаду Президента України, публічно посварились. Приводом стала неодноразова публікація у газеті Деркача образливих матеріалів про Т.Г. Шевченка. Але яке право Кучма мав заявляти, що «за таке можна дати по пиці», якщо з боку пана Деркача то був прояв свободи слова – що хочу, то і моє видання пише.

Також, коли мова йде про Андрія Деркача, не обходиться і без народної мудрості – «хто кому Рабінович». Саме таке! До слова, в 2013 році Рабінович офіційно покивав Деркачу пальцем перед обличчям за те, що той нахабно хотів віджати в нього міжнародний телевізійний канал «Jewech News One».

І це не повний перелік фактів про пана Деркача, які чомусь добряче замовчувались в пресі. Але, на мою думку, А. Деркач такого ставлення до своє одіозної персони не заслужив. Тим паче, коли піднялось питання утиску свободи слова та замовчування об’єктивних аргументів перед народом. Тому, як то кажуть, далі буде.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Свобода слова,криминал,Андрей Деркач
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.