Угорщина — мовний шантаж не пройде 2

9 февраля 2018, 10:21
0
35

Вже зрозуміло, що якщо б не «мовне» питання, Угорщина знайшла би інший привід для розпалювання "автономістських тенденцій" на Закарпатті та підготовки грунту для федералізації України.

Вже зрозуміло, що якщо б не «мовне» питання, Угорщина знайшла би інший привід для розпалювання "автономістських тенденцій" на Закарпатті та підготовки грунту для федералізації України. Звичайно, що Угорщина не зможе анексувати Закарпаття, але цілком здатна влаштувати там фейкову республіку "ЗНР". Будапешт послідовно обробляє місцевих українців і фінансує для них курси з вивчення угорської мови. Вони відкривають мовні курси, щоб українці, вивчали угорську мову. Причому, ці курси не для етнічних угорців, які і так знають свою мову, а для всіх мешканців Закарпаття. Така політика сусідньої країни Євросоюзу сприяє тому, що більшість жителів Закарпаття, в т.ч. і частина етнічних українців, займають позицію Угорщини і вважають, що національні меншини "піддаються дискримінації".
Відверта спекуляція Будапешту на темі реформи освіти в Україні цілком укладається в курс РФ щодо України. В Угорщині наразі - найбільш дружньо налаштований по відношенню до Кремля уряд в ЄС. З моменту анексії Криму ніхто з європейських лідерів не провів стільки двосторонніх зустрічей з Путіним, скільки Віктор Орбан. Більше того, в Угорщині урядові засоби інформації і ті ЗМІ, які знаходяться в руках дружніх уряду олігархів, просувають основні положення російської дезінформації. При цьому наголошується, що Росія розцінюється в Угорщині як союзник. Російські дезінформаційні сайти практично ніколи не пишуть нічого негативного про Орбана та його уряд, тому що потреби в цьому немає. Він для РФ союзник, а не противник.
І Угорщина вже почала діяти проти України. Так, Угорщина ветувала скликання засідання комісії НАТО-Україна, заплановане на 6 грудня. І це при тому, що Угорщина ще на початку вересня була однією з країн, яка "голосніше за всіх і найактивніше" підтримувала євроінтеграційні зусилля України, однак після ухвалення скандального закону "Про освіту" Будапешт "почувається так, ніби отримала удар у спину".
Голова МЗС Угорщини Сийярто додав, що Угорщина готова до консультацій, однак не може змиритися з ситуацією, за якої у нацменшин відбирають раніше здобуті права. За словами Сийярто, Угорщина буде продовжувати подібні дипломатичні кроки доти, поки закарпатські угорці не визнають, що культурно-освітня ситуація не врегульована для них належним чином.
Що ж робити? Перш за все, нагадати угорським радикалам, що Україна не повинна виправдовуватися перед Угорщиною. Історичні події минулого, які чомусь “забувають” угорці свідчать про “темні” плями взаємних відносин. В українців також є достатньо питань до Будапешту. Українським дипломатам у відповідь на риторику Будапешта варто підняти питання військових злочинів угорських військ під час анексії Закарпаття в 1939 році і за наступні роки окупації. Тоді полонені закарпатські українці були просто розстріляні. Це був типовий геноцид за національною ознакою. І ми повинні про це говорити. А ще Сійярто нічого не говорить про те, як в Угорщині дотримуються права української та інших національних меншин. Це тема окремого розслідування.
Треба відзначити, що «мовне» питання більше педалюється керівництвом самої Угорщини, ніж угорською громадою в Україні.
Відносна пасивність угорської громади пояснюється тим, що наразі українським угорцям не вигідно драматизувати ситуацію. У них є відповідні представники у Верховній Раді, тому вони поки будуть акуратні. Вони теж в курсі того, як діє прем'єр-міністр Угорщини. Зараз багато що залежить від того, як вирішиться це питання в ЄС. Сподіваємось, що на нашу користь.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: українська мова,Україна,Угорщина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.