Угорщина — мовний шантаж не пройде

5 февраля 2018, 14:18
0
36

Угорщина перейшла до відкритого шантажу України в питанні мовної норми прийнятого Верховною Радою освітнього закону.

     І не має сумнівів, що Угорщина і надалі буде нагнітати ситуацію, розвивати цю тему в ЄС. І треба визнати, що навіть одного "Йоббіка" може бути достатньо, щоб створити великі проблеми, користуючись тим, що в ЄС всі рішення приймаються консенсусами. Проте, не все так погано як вбачається. Питання розбіжностей України та Угорщини не є питанням лише двох країн. ЄС розширяється на Схід — це об'єктивна реальність і є всі сподівання, що шантаж Угорщини не буде підтриманий іншими членами ЄС. Так, британський політолог, старший науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин Ендрю Вілсон зазначає, що "здебільшого відносинами між Україною і ЄС цілком виправдано займається Європейська комісія. Тобто це рівень Брюсселя, а не держав-членів. І Східне партнерство в цілому - це політика, повністю сформована і керована Європейською комісією. Тому коли Угорщина кричить і загрожує затягти процес , чи дійсно вона здатна це зробити? Так, тому що іноді політика дійсно втручається, особливо якщо є екстраординарна подія, на кшталт нідерландського референдуму». За словами Вілсона, якщо Угорщина використовує право вето, це зіграє на руку Росії. "Думаю, це дуже небезпечно, тому що питання відносин між Україною та ЄС має вирішуватися на рівні 28 держав-членів через Єврокомісію. Якщо ви дозволяєте окремим державам мати право вето, це грає на руку Росії, тому що вона точно буде в змозі використати це. Не думаю, що ЄС у достатній мірі усвідомлює цю небезпеку. Це буде альтернативним майбутнім, в якому ви не дійдете до моменту потенційного застосування Статті 49, коли Україна зможе приєднатися до ЄС, якщо наділіть окремі держави-члени правом вето", - пояснив політолог.
     Україні протистояння з членом НАТО та ЄС невигідно з ніякої точки зору. І це розуміє вище керівництво країни. І тому цілком доцільні спроби України вирішити питання дипломатичним шляхом. І певні досягнення вже є. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін після зустрічі 19 жовтня з міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом запевнив, що Україна та Угорщина мають намір спільно працювати над механізмом імплементації закону "Про освіту". "Головна ідея в тому, що ми разом працюватимемо, спільно, на підставі нашої домовленості, працюватимемо над механізмом імплементації цього закону", - сказав Клімкін.     Він також висловив переконання, що "до кінця перехідного періоду" вдасться "досягти спільної домовленості" з Будапештом.
Згодом глава українського МЗС написав у соціальній мережі Twitter: "Нові можливості для угорської громади - наша спільна відповідальність". І важко з цим не погодитись...
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Україна,Угорщина,мовне питання
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.