«Обіцянки-цяцянки» української влади на листопад 2017го (вибране)

31 октября 2017, 16:28
Владелец страницы
політичний експет
0
127
«Обіцянки-цяцянки» української влади на листопад 2017го (вибране)

За повідомленням порталу «Слово і Діло», на всіх рівня політики: КМУ, депутатів парламенту і місцевої влади, українцям вже в листопаді варто очікувати нового іспиту на дотриманння обіцянок.

Як демонструє будь який період після «виборчого похмілля», саме не виконання і не дотримання політичними акторами власних чи корпоративних обіцянок і програм, наряду з їх рівнем професійності, етичності, відповідальності за своєї прийняте політичне рішення впливає на рівень довіри громадян України до політичних еліт і кожного з них окремо.

Відповідно, як актуалізують колеги зі «Слово і Діло», не пізніше кінця листопада виконання однієї з обіцянок мають відчути автомобілісти: премєр-міністр В. Гройсман пообіцяв в листопаді здати в експлуатацію ділянку дороги Київ-Знам’янка. Ще одна обіцянка прем’єра, яка має бути реалізована в листопаді, – працевлаштувати в Кабінеті міністрів тисячу молодих фахівців. Те ж саме, до речі, пообіцяв і міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко.

З нашої точки зору, не потрібно забувати, що у Гройсмана є підлеглий – віце-прем’єр міністр з питань інфраструктури, та навіть транспорту, які і можуть бути відповідальними за будівництво у визначені терміни тієї чи іншої ділянки. Бо виглядає так, що В.Гройсмана бере на себе додаткові повноваження. Тим не менш, не потрібно недооцінювати менеджерський хист очільника уряду, тому якщо за один з тисячі ділянок українських доріг взявся сам прем’єр – міністр є високі очікування, що це не лишиться наміром. Інша справа з питанням залучення до роботі в уряді тисячі молодих фахівців. Насамперед не відомо про точну кількість , спеціалізації цих молодих людей і актуальні потреби міністерств. Очевидно ці питання і стануть «головним болем» для уряду, який цілком реально оголосить конкурс на заміщення посад молоддю, почне проводити відбір, але залучити більше чи точно 1000 молодих фахівців навряд чи встигне. Адже цілком логічно було б знати, які критерії фаховості  молодих людей мають на увазі в уряді.

Не менш цікава й обіцянка представника центрального органу влади належить генеральному прокурору Юрію Луценку, який вже восени хотів подати чергову порцію подань на депутатів ВРУ, яким закидається зловживання владою і «корупційні діяння». На нашу думку, якщо брати за основу порівняння попередньої спроби Луценка притягнути до кримінальної відповідальності кількох нардепів, варто очікувати, що і цього разу «географія підозр» з боку Луценка розшириться, подання дійсно будуть подані і знову піднятий гамір тих кого звинувачують в корупції і тих хто є їхніми сторонниками. Безумовно можуть бути тривалі посиденьки в комітетах, які допоможуть чи навпаки не посприяють у відбілюванні репутації «політиків-корупціонерів».

Чи не найбільш цікавою є обіцянка від спікера ВРУ А. Парубія про постановку питання під час нової сесії ВРУ, про брання нового складу Центральної Виборчої Комісії, яка вже має сумнівний рівень легітимності серед політичних партій. На нашу точку зору, питання надто електризоване в політичному сенсі, тим не менш потребує негайного законодавчого і політичного втручання, інакше «хвороба»  - нелегітимність ЦВК буде поглиблюватись. Прогнозуємо, що питання нового складу ЦВК не вирішиться в листопаді, а продовжиться і в грудні 2017го, адже «постановка» законопроекту це лише механіка, важливо розуміти хто є претендентами на посади в складі ЦВК, хто голова ЦВК, чий партійний вплив на ЦВК буде більшим зі сторони окремих політиків і партій? Питання поки, що не риторичне, але має багато невідомого, через те, що дуже багато і у владі і в опозиції хочуть мати «свою людину» в ЦВК.

Інші народні депутати теж не відставали від свого парламентського керівника. Так, наприклад, Антон Геращенко, заявив, що доб’ється винесення на розгляд Верховної Ради законопроекту про кримінальну відповідальність за проплачені масові акції. Не має до кінця розуміння, які індикатори «проплаченості» мітингів і яку санкцію за їх проведення та участь депутат передбачає у своєму ще не поданому законопроекті. На нашу думку, питання не є неоднозначним, адже легко можна перейти межу порушення політичних прав громадян, де право на мітинг і громадські акції мають право українські громадяни.  В той же час, мітинги, флеш-моби  в Україні на сьогодні є також інструментом тиску на окремих політиків, інституцій з прагненням отримання індивідуальної вигоди для інших політичних гравців.  І досить часто ці мітинги так організовуються, що провокують органи правопорядку чи інших активістів на неправову поведінку, що зумовлює силовий тиск на «громадську акцію», , що і стає предметом інформаційної компанії з дискредитації політичного інститут, політика чи навіть всієї держави.

Певна річ, є й інші обіцянки, які виголошені представника влади з терміном виконання до 30 листопада 2017 року, так і голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов планує відкрити в Одесі центр нефрології та діалізу, а його вінницький колега Валерій Коровій – устаткувати та ввести в експлуатацію корпуси обласної клінічної лікарні ім. Пирогова, а мер Києва Віталій Кличко протягом наступного місяця має подати проект комплексної реконструкції території столичного Гідропарку. Що з цього вийде – черговий «обіцянковий ляп» чи виконання обіцяного – покаже час. Не хотілось наводити аналогію, що політика з танцюристом, якому «дещо» заважає виконувати свої па, але маємо надію на краще.

Новий сезон (не) виконання політичних обіцянок самими ж політиками продовжено. Вже скоро в усіх українських містах, міністерствах, парламенті.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: ЦВК,Україна,політика,політика в Україні,обіцянки,передвиборча кампанія,нова якість політики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.