Медведчук придбав собі журнал «Фокус»?

15 октября 2017, 23:12
Владелец страницы
політолог
0
22560

Таке враження, що в редакції видання облаштувалися однодумці цього політика

Журнал «Фокус» в одному з останніх номерів опублікував матеріал «10 економічних ризиків осені» - рейтинг найбільш актуальних економічних загроз, який склала група експертів.

http://korrespondent.net/url.hnd?url=https%3a%2f%2ffocus.ua%2farchive-2017%2f381999%2f

На думку експертів і журналістів «Фокусу», мова йде про наступні економічні ризики, які «можуть похитнути українську економіку і, відповідно, ще більше спустошити гаманці українців»:

-         тиск на бізнес з боку держави;

-         токсична державна власність (себто, затрати на збиткові державні підприємства);

-         інфляція та девальвація гривні;

-         несприятлива для України світова економічна кон’юнктура;

-         колапс ЖКГ;

-         галузеві кризи тощо.

Оскільки змушений регулярно опрацьовувати серйозні масиви інформації, то, вивчаючи цю публікацію, мене не залишало відчуття, що щось подібне я вже зустрічав раніше. Хоча, здавалося б, викладені у журнальній публікації думки не були явним «мейнстрімом», але раніше вже лунали у ЗМІ.

Відгадка виявилася досить простою. Всі ці думки перегукуються із публікаціями, заявами і прогнозами, які кілька останніх років робив Віктор Медведчук.

Наприклад, «Фокус» пише про загрозу «колапсу ЖКГ» - аналогічні тези періодично виникають у публікаціях Медведчука. Більше того, він тими самими словами описує причини цієї загрози - через «кризу неплатежів».

«Фокус» попереджає про такий економічний ризик як несприятлива світова кон’юнктура для українського експорту. Медведчук писав про такий розвиток подій ще кілька років тому. Квінтесенція його позиції полягає в тому,  що «сировинний характер економіки України несе загрозу для економіки», зокрема, через загрози, пов’язані з падінням попиту на українську продукцію.

Відносини України з Міжнародним валютним фондом – це також улюблена тема публіцистики Медведчука, який, зокрема, дуже критикує залучення відповідних коштів даної фінансової установи, називаючи співпрацю з МВФ «руйнуванням самої економіки та соціальної сфери України».

Більше того, тема шкідливості співпраці з МВФ - це дуже давня ексклюзивна "тема Медведчука", яку він розвиває давно і послідовно.

Аналогічно тема приватизації так само постійно лунає у блогах та заявах екс-глави Адміністрації президента Л. Кучми.

Зокрема, він постійно присвячує увагу необхідності відмови від продажу державної власності, що, на його думку не принесе реальної вигоди нашій державі.

В журналі пишуть про таку загрозу як «тиск на бізнес». Але ж ця тема теж регулярно піднімається колишнім главою Адміністрації президента Л. Кучми. Аналізуючи бізнес-клімат, він постійно наголошує на такому ризику для економіки як фіскальний тиск на бізнес та інші перешкоди для розвитку виробництва та підприємництва.

Проблемні кредити і загрози подальшого руйнування банківської системи та банкрутства банків? І це теж – "тема публікацій Медведчука", який присвятив чимало часу, критикуючи керівництво Нацбанку, і пояснюючи, що масове неповернення кредитів – це наслідок неадекватної політики НБУ.

Таким чином, ми бачимо, що, по суті, питання економічних ризиків для України і українців – це тема, яку вже тривалий час  відпрацьовує у сфері публічної політики саме Медведчук. Причому, так, що його публікації тепер, виходить, перегукуються із ключовими ідеями експертних матеріалів в провідних журналах.

І тут можуть бути лише два варіанти. Або колишній глава Адміністрації президента елементарно придбав собі журнал «Фокус», готуючи ґрунт для подальшої інформаційної роботи. Або просто має непогану команду аналітиків, яка допомагає йому спрогнозувати тренди.

Самі оцінюйте ймовірність кожного з варіантів.

Як відомо, після 2004 року Медведчук не пішов з української політики, хоча не займав жодних державних посад та не мав мандату депутата Верховної Ради.

Наявні паралелі між публікацією «Фокусу» і позицією опозиційного політика можуть свідчити про те, що Медведчук ближчий до української політики, ніж ми звикли вважати.

Власне, перш ніж починати політичну кампанію, треба сформувати відповідний політичний дискурс. Суспільство має бути готовим до певних ідей, якими буде оперувати політик під час розгортання кампанії. І ми якраз спостерігаємо формування подібного політичного дискурсу.

При цьому, цей дискурс характеризується наступними рисами: концентрація на економічних проблемах, пояснення, як ці економічні проблеми відбиваються на соціальній сфері та встановлення зв’язку між цими соціальними проблемами на тлі абстрагування від домінуючого у суспільстві «євроінтеграційного дискурсу».

А якщо йде робота із створення політичного дискурсу, то це комусь потрібно.

Мушу нагадати кілька принципових моментів.

На даний момент всі основні політичні сили в Україні декларують необхідність вирішення проблеми ОРДЛО через реінтеграцію на основі «Мінських угод». Водночас, кінцевим пунктом цих домовленостей є проведення виборів на території ОРДЛО, що, у свою чергу, означає повернення тамтешніх мешканців у політичну площину України, а, отже, і голосування на виборах президента та Верховної Ради.

Далі, серед усіх українських політиків найбільше включеним у відносини з ОРДЛО є саме Медведчук, який контактує і з Кремлем, і з самопроголошеними адміністраціями з широкого кола питань, включаючи обмін полоненими, і пропагує необхідність повної реалізації «Мінських угод».

Тобто, українські політики декларують необхідність реінтеграції ОРДЛО, що означає вибори. Вибори змінять електоральні розклади по всій Україні, і мало хто зараз до цього готовий. Мало хто готовий, але це не значить, що хтось не готується.

Відповідно, на основі усього викладеного вище можна зробити деякі висновки.

По-перше, риторика окремих видань та публікацій співпадає з риторикою та напрямками дискурсу, який задається лідером «Українського вибору – права народу» В. Медведчуком.

По-друге, мова йде про формування дискурсу, що має низку характерних ознак (концентрація на економіці, вплив економіки на соціальні проблеми, критика залежності від МВФ тощо).

По-третє, формування дискурсу лідером УВ корелюється з його політичною активністю щодо реінтеграції ОРДЛО та повернення Донбасу до складу України.

Звісно, далекосяжні висновки робити поки що зарано, але все ж виразно прослідковується певна політична лінія, яка, в кінцевому рахунку, може призвести до досить значних змін в українській політиці.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: политика
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.