А ти чув… що таке соціальне підприємництво?

5 сентября 2017, 16:34
Владелец страницы
2
49328
А ти чув… що таке соціальне підприємництво?

Ситуація в Україні

Ми досить часто чуємо, що Уряд відновлює Соціальну справедливість. Чому ж тоді жоден з урядовців, яким «не потрібна вища освіта», жодного разу не згадав про досить цікаве явище, як соціальне підприємство?  Чому вони досі «поза законом» в Україні? Short далі…

Що таке соціальне підприємництво?

Соціальне підприємництво - це вирішення соціальних та суспільних проблем. Рушійною силою та основною метою соціального підприємництва є створення соціальної цінності, а не максимізація прибутку. Генерація доходів є важливою для досягнення основної мети, але надлишкові кошти, як правило, реінвестують для просування цілі.

Існує багато різних форм соціального підприємництва, і важко встановити межі того, що підпадає під це поняття. Соціальне підприємництво не можна класифікувати відповідно до обраної форми організації або фінансування. Деякі соціальні підприємці покладаються на пожертвування та гранти, а інші мають власний прибуток для фінансування. Вони можуть бути організовані як фонди, асоціації, некомерційні організації або як звичайні підприємства. У описі соціального підприємництва залишаються такі загальні риси: соціальна спрямованість, підприємництво, інновації, високий ступінь залучення цільових груп, агенти змін – вони ж волонтери.

Основна ж місія соціального підприємництва – приносити користь суспільству.

Ситуація в Україні:

На сьогодні в Україні, нажаль,  не існує законодавчо затверджених понять соціального підприємництва. Однак у різних нормативно-правових джерелах існують положення, що дозволяють створювати підприємства, які за міжнародними визначеннями можуть бути класифіковані як соціальні. Організаційно-правовою формою, яка досить часто використовується СП  в Україні, є громадська організація, яка є засновником СП.

Діяльність соціального підприємства не обмежується лише наданням соціальних послуг, як багато хто вважає. СП можуть робити рівно те, що й звичайні комерційні підприємства, єдина відмінність – соціальна спрямованість: розподіл прибутку, залучення волонтерів, працевлаштування соціально вразливих груп населення.

Феноменальні можливості

-       наявність ресурсів, які здебільшого не задіяні   традиційним бізнесом, найбільший, звичайно, людський ресурс;

-       великий бізнес завжди зацікавлений в аутсорсингу, -  основою можуть стати СП;

-       лояльність споживачів – приклади вже створених СП чудово доводять це на практиці;

-        соціальне підприємництво підтримується міжнародними фондами і організаціями – отримання грантів, міжнародна співпраця, широке визнання… Адже саме цього прагнуть наші урядовці? 

Головні камені спотикання 

-       відсутність закону, який би регулював соціальне підприємництво – ще в 2013 році законопроект був поданий, але далі комітетів ВР не пройшов;

-       відсутній стартовий капітал для більшості прекрасних ідей;

-       низька поінформованість учасників вже створених СП.

                                                                      Що робити?

Перше – очевидно врегулювати законодавчо це питання, друге – вести широку просвітницьку і агітаційну роботу, третє – дати можливість брати довгі й дешеві кредити – все в руках Уряду!

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: соціальні стандарти,соціальна політика,соціальна справедливість
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.