Агенти впливу на службі угорського реваншизму

31 августа 2017, 16:15
0
20

Не є таємницею, що в стратегічній перспективі основні сили і засоби Угорщини будуть спрямовані на розвиток і подальшу ізоляцію угорської меншини з метою формування сприятливого підґрунтя для автономізації Закарпаття.

Агенти впливу на службі угорського реваншизму

Не є таємницею, що в стратегічній перспективі основні сили і засоби Угорщини будуть спрямовані на розвиток і подальшу ізоляцію угорської меншини з метою формування сприятливого підґрунтя для автономізації Закарпаття. Для досягнення цієї мети угорські урядові інституції при спрянні російських кураторів активно використовують «агентів впливу» в органах державної влади і місцевого самоврядування. Їх діяльність спрямована на створення в області адміністративно-територіального утворення за національною ознакою через процес добровільного об'єднання громад, трансформацію такого об'єднання в «Притисянський виборчий округ» для консолідації електорату і просування представників нацменшини в український парламент для надання «Притисянському виборчому округу» автономного статусу. Одним із таких «агентів впливу» виявився Олег Хавич. Той самий, який фігурував у списках Суркова - помічника президента Росії Путіна, як надійний прибічник російської пропаганди в Україні. А зараз він взявся нести в маси ідеали руської народної лінії, автономізації Буковини та Галичини і відродження великої Угорщини аж до Закарпаття у Чернівцях. Хавич анонсував у Чернівцях початок роботи новоствореної загальнонаціональної ГО "Захист прав національних меншин" (Ethnic Minorities Rights Watch) і запросив журналістів на прес-конференцію з цього приводу. Проте АТОвці, волонтери та активісти заявили: до приміщення Хавич не зайде. Біля готелю "Буковина" між активістами та Хавичем виник серйозний конфлікт. Активісти виступили проти діяльності О.Хавича на Буковині, та звинуватили його у сепаратизмі та співпраці з проросійськими політиками. Нагадаємо, Олег Хавич є політологом і досить відомим громадським діячем. Останнім часом він декларує прихильність ідеям федералізації України, через що отримує звинувачення у сепаратизмі та співпраці з Росією. Його висловлювання за 2015 рік: "Відродження великої Угорщини почнеться з українського Закарпаття". В ефірі телеканалу "Інтер" він неодноразово висловлювався з приводу федералізації Закарпаття через отримання паспортів іншої держави..

Характерно, що серед активістів, які зашкоджали Хавичу вести проросійську та проугорську пропаганду були й етнічні румуни. В ході суперечки вони заявляли, що ніхто їх не утискає, тож і захищати їхні права не потрібно: - Якщо ти не розумієш навіть румунської мови. Путіну йди розкажи - тут не треба розхитувати! Румуни тут нормально живуть і нормально почуваються! І влада допомагає.

Таким чином, загроза розвитку сепаратистських процесів на території Закарпаття існує. В даному напрямку російські та угорські спецслужби будуть продовжувати розігрувати «угорсько-русинську карту» для дестабілізації ситуації в даному регіоні з подальшим створенням на його території невизнаного квазідержавного сепаратистського утворення за прикладом "ЛДНР". Іншим сценарієм розвитку подій може виступити анексія регіону спільно з румунською стороною під приводом забезпечення правопорядку і захисту "зарубіжних співвітчизників".

З огляду на наявність фактів деструктивної діяльності угорської сторони на території Румунії, Сербії та Словаччини, Україна повинна скористатися можливістю встановлення ситуативних союзів з представниками патріотичних і владних кіл зазначених держав для формування спільної стратегії щодо стримування агресивної експансії Будапешта в Трансільванії, Воєводині, Південній Словаччині та Закарпатті. Проблема також полягає в тому, що в наявності такого роду альянсів буде всіляко незацікавлений Кремль, створюючи штучні перепони по об'єднанню зусиль Києва, Бухареста, Белграда і Братислави в реалізації превентивних контрзаходів щодо стримування експансіоністської політики Будапешта.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Украина,Венгрия,Росія-Україна,Угорщина,національні меншинства
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.