Угорщина націлилась на території Румунії, на черзі Україна?

31 августа 2017, 11:50
0
80

Угорські радикали при активній підтримці Росії навіть не приховують своїх намірів фактичного створення угорської автономії у Закарпатті з подальшими намірами повного відділення від України

горщина націлилась на території Румунії, на черзі Україна?

Понад 100 тисяч етнічних угорців, які проживають на північному заході Румунії, утворили 54-кілометровий «живий ланцюг». Учасники маршу вимагали створення територіальної угорської автономії в Трансільванії. Демонстрація на підтримку цієї акції відбулася і в столиці Угорщини Будапешті , де біля будівлі посольства Румунії також зібралося кілька десятків мітингувальників, а також в Берегові, однак про це майже не було повідомлень у ЗМІ. «Великий марш секеїв» на підтримку автономії невизнаному Бухарестом Секуйському краю розпочався в румунському повіті Ковасна (Трансільванія). За даними організаторів акції, у ньому взяли участь понад 100 тис. чоловік, за даними румунської жандармерії, число учасників склало близько 15 тис. чоловік. Колона розтягнулася між населеними пунктами Кікіш і Брецку. За твердженням поліції, для участі в марші у Трансільванію були привезені люди і з Угорщини. Учасники акції тримали в руках плакати з гаслами румунською та англійською мовами «Хочемо автономії , а не незалежності», «Секуйській край – друге обличчя Румунії», «Румунія –також і наша країна», «Автономія – це не незалежність , а ефективність», «Вимагаємо офіційні мови – румунську та угорську!». Захід підтримали представники всіх основних угорських партій і організацій Румунії, включаючи Демократичний союз угорців , Угорську народну партію Трансільванії і Національну раду секеїв. Раніше ці організації відкрито ворогували один з одним, однак зараз відкинули чвари і закликали всіх прихильників автономізації та федералізації Румунії вийти на акцію. Угорці румунської Трансільванії обіцяють оголосити безстрокову акцію громадянської непокори у випадку, якщо офіційний Бухарест не дасть добро на створення автономії Секуйського краю вже у найближчий час. Про це було заявлено в резолюції, яку прийняли під час маршу протесту.

Тобто, Угорщина почала на практиці відпрацьовувати власну стратегію по поновленню «історичної справедливості», як її розуміє угорська влада.

Це тривожний дзвінок і для України, де Угорщина через угорську меншину мають схожі наміри. В першу чергу це стосується ідеї створення на Закарпатті так званого Притисянського угорського району та відповідного виборчого округу, яку активно просувають угорські політики.

У грудні минулого року гостре питання щодо створення Притисянського району стало причиною того, що вперше за історію не було підписано підсумковий протокол засідання змішаної угорсько-української міжурядової комісії з питань забезпечення прав національних меншин. Більш того, українська делегація на знак протесту мало не покинула стіл переговорів. Посол Угорщини в Україні Міхай Баєр тоді категорично відкинув будь-які розмови про сепаратизм. «На останньому засіданні угорський уряд запропонував свою підтримку тим ініціативам, які виходили від легітимних політичних організацій закарпатських угорців. Це (ідея створення Притисянського району) ініціатива однієї з двох угорських партій Закарпаття. Ми просто забезпечили свою підтримку цим ініціативам, і ні про який сепаратизм не йдеться, – зазначив Баєр.

У той самий час у інтерв’ю газеті «2000» лідер партії угорців України КМКС Міклош Ковач висловився чітко: «Щоб зберігати ідентичність, нам потрібна територіальна автономія – що, на жаль, не передбачено в прямому виді Конституцією. Ну, нехай тоді це називається по-іншому!»

Більш того, закарпатський угорський політик зазначив, що мова повинна йти про виживання не етносу, а цілої нації. Не більше і не менше! Той же Ковач публічно заявив: «Ми вважаємо, що нинішній адміністративний поділ Закарпаття багато в чому штучний. Адже угорці живуть переважно уздовж Тиси, у прикордонній смузі. Ситуація, коли ця компактна громада навмисно розділена між чотирма районами (і лише в одному угорці становлять більшість), має лише одну мету – «притиснути» нас…». У разі невирішення питання Ковач пообіцяв Україні «ускладнити процес євроінтеграції». До психологічного тиску на Україну підключились і угорські політики. Зокрема, депутат Європарламенту Бела Ковач від проросійської партії Йоббік заявив, що «угорські націоналісти знову вимагають від України створити в Прикарпатті автономіюдля етнічних угорців». До справи підключилась російська пропагандиська машина, тиражуя ці заяви в русько- та іномовних ЗМІ. Причому, в усвідомлення аудиторії втілюється основний меседж російської пропаганди - причина невдоволення угорської партії – утиск прав угорської громади Закарпаття. А Ковач – один з угорських політиків, які домагаються «поліпшення положення угорських громад за кордоном».

Журналіст Володимир Синельников з російського видання «Вісті ФМ» пішов далі: «Для правих угорських політиків Закарпаття – це історичні території. Партія «За кращу Угорщину» підтримує ідею створення в Закарпатській області Притисянського округу, який об'єднає території з перевагою етнічних угорців. Угорці можуть зажадати возз'єднання з історичною батьківщиною і навіть пред'явити претензії на все Закарпаття».

Тобто, угорські радикали при активній підтримці Росії навіть не приховують своїх намірів фактичного створення угорської автономії у Закарпатті з подальшими намірами повного відділення від України.

Можна себе заспокоювати, що зірвати ратифікацію угоди про асоціацію з Євросоюзом угорські радикали не здатні, для цього у них недостатньо голосів у парламенті Угорщини. Тому, межа їх можливостей – це політичні демарші.

Однак, потрапивши в сферу геополітичного впливу Євросоюзу, Україна буде змушена грати за його правилами і доведеться рахуватися з правами угорської громади. І невідомо яким чином відреагує українська влада у тому випадку, якщо вони будуть домагатися повернення Закарпаття Угорщині. Сценарій, звісно, невтішний. Але те, що угорські політичні діячі, в тому числі радикали, почувають себе на Закарпатті як вдома – факт. І це не лише гучні заяви про автономію, а й масова видача громадянства Угорщини громадянам України (при чому, не лише представникам угорської громади). А бурхливі події в Румунії мали б привернути увагу і української влади. Адже над офісом Ковача у Берегові (а він діє там абсолютно відкрито) вже майже рік висить прапор невизначного Секуйського краю – як нагадування, що наступним пунктом для демаршів «за територіальну автономію» цілком може стати Закарпаття.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Україна,Росія-Україна,Румунія,Угорщина,національні меншинства
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.