Румунія в агресивних планах Росії

30 августа 2017, 16:02
0
72

в ситуації, що склалася росіяни будуть намагатися зіштовхнути інтереси румунів та угорців для того, щоб створити якісь джерела напруги всередині країни, таким чином відволікши увагу від зовнішньополітичних питань.

  1. Румунія в агресивних планах Росії

  2. Новина про те, що Румунія не впустила у свій повітряний простір літак із віце-прем'єром РФ Рогозіним на деякий час зайняла перші рядки в повідомленнях західних ЗМІ. Російський політик мав намір прилетіти до Молдови, щоб зустрітися із президентом країни Ігорем Додоном під час святкування 25-річчя початку миротворчої операції в Придністров’ї, а також хотів їхати до Придністров'я. Очільник зовнішньополітичного відомства Румунії Теодор Мелешкану заявив, що заборона була пов’язана з санкціями, які накладено на Рогозіна через анексію Криму. Ці обмеження забороняють віце-прем’єру Росії перетинати кордон Євросоюзу. При цьому, команда Рогозіна прекрасно знала про заборону але спробувала показати всьму світу, що санкції ЄС на нього не діють. Проте, румунська сторона виявилася пильнішою, ніж гадав росіянин. Російський віце-прем’єр дозволив собі в не дипломатичній манері звернутися у своєму акаунті Twitter до влади Румунії, заявивши "Ждите ответа, гады", втім пізніше всеж таки видалив образливі записи на адресу румунської влади. Критичні заяви самого Рогозіна можна розцінювати як емоції, оскільки реальних важелів впливу у Росії на Румунію немає в силу обмеженості економічних та політичних контактів. Чи варто чекати від РФ іншої реакції? Ну, звичайно, буде продовжена робота для проведення якихось інформаційно-диверсійних акцій. Росіяни працюють уже з певними інформаційно-налаштованими колами в Румунії, які виступають проти НАТО, проти Євросоюзу. Передусім, першочергові цілі російської пропаганди – ліповани, старовірці та русини. І ще одна категорія, де росіяни будуть намагатися працювати – це угорці, враховуючи протиріччя між румунами та угорцями, зокрема амбіції Угорщини на румунську частину, мається на увазі на Трансильванію. Вірогідно, що в ситуації, що склалася росіяни будуть намагатися зіштовхнути інтереси румунів та угорців для того, щоб створити якісь джерела напруги всередині країни, таким чином відволікши увагу від зовнішньополітичних питань.

Для узгодження спільного підходу до протидії російській експансії доцільно використати запланований офіційний візит до України Президента Румунії Клауса Йоханніса. Це також зручний привід для обговорення питань, пов’язаних із забезпеченням прав румунської національної меншини в Україні та української національної меншини в Румунії.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: сепаратизм,Україна,Росія-Україна,Румунія,національні меншинства
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.