Українські угорці в великодержавних планах Угорщини

30 августа 2017, 15:27
0
24

Угорська тема стає новим інструментом російських спецслужб для розкачування ситуації на Закарпатті

Українські угорці в великодержавних планах Угорщини

Яка вона модель сучасної Угорщини як новітньої національної держави? Якщо коротко, то ця модель передбачає хай не територіальне, але політичне та емоційне відновлення Великої Угорщини в межах до Тріанонського договору 1920 року, який на офіційному рівні визнаний найбільшою трагедією сучасної угорської нації. Ця ідея активно просувається сучасним керівництвом Угорщини, а насамперед її президентом Віктором Корбаном. Цій справі за останні сім років Віктор Орбан приділив чимало часу й зусиль, бо це ще й гарантія отримати додатковий абсолютно лояльний електорат. І не випадково на виборах 2014 року з 230 тисяч закордонних угорців, 128 тисяч віддала свої голоси за партію влади. Відтак, можемо припустити, що у квітні 2018 року Орбан розраховує на додатковий потенційний електорат до 300 тисяч закордонних угорців. А це потенційно – близько 5% голосів, які мають забезпечити перемогу. Серед них – й українські угорці. На місцевих виборах в Україні 2015 року вперше дві угорські організації – КМКС (KMKSZ, Товариство угорської культури Закарпаття) і УМДС (UMDSZ, Демократична спілка угорців України) – йшли в обласну раду єдиним списком, набравши близько 40 тисяч голосів. Якщо врахувати, що частину угорського електорату тоді "відкусила" партія "Єдиний центр" Віктора Балоги, який давно працює з угорською нацменшиною, а також президентська "Солідарність", то ми можемо якраз говорити про електорат до 50 тисяч виборців.

Все це говорить, що найближчим часом Україні слід готуватися до візитів угорських політиків на Закарпаття і чим ближче до дня голосування, тим частіше вони приїжджатимуть і агітуватимуть. Україні також слід готуватися до закидів з боку окремих угорських політиків, мовляв, права угорської спільноти намагаються обмежити, згадають і Притисянський виборчий округ, який існував у 1990-ті, і проекти змін до закону про мови, і питання подвійного громадянства та права на політично-культурну автономію. Вже зараз уряд Орбана в односторонньому порядку шукає проекти на Закарпатті, які б для нього означали більше, ніж просто інвестиції, і відповідали ідеї єдності угорської нації.

І не має сумнівів, що угорська тема стане новим інструментом російських спецслужб для розкачування ситуації на Закарпатті.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: громада,Виктор Орбан,Україна,Закарпаття,Росія-Україна,Угорщина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.