Глобальна політика путінської Росії — підбурювання конфліктів

8 августа 2017, 10:45
0
542
Глобальна політика путінської Росії — підбурювання конфліктів

“The Wall Street Journal”: В.Путін розпочав проводити глобальну політику, яка полягає в тому, щоб розповсюдити російський вплив на шкоду Вашингтону, експлуатуючи розбіжності в західному таборі

Сьогодні увагу привернула опублікована в “The Wall Street Journal” стаття колишнього співробітника Національної розвідувальної ради США Юджина Румера і колишнього співробітника адміністрацій Джорджа У. Х. Буша та Клінтона Ендрю С. Вейсса. Наразі Румер займається програмою досліджень Росії та Євразії в Фонді Карнегі за міжнародний мир (Carnegie Endowment for International Peace), а Вейсс займає посаду віце-президента з наукової діяльності в цій організації.
За словами авторів, останніми роками В.Путін розпочав проводити глобальну політику, яка полягає в тому, щоб розповсюдити російський вплив на шкоду Вашингтону, експлуатуючи розбіжності в західному таборі. В арсеналі Росії - підрив демократичних моделей управління, підбурювання міжнаціональних і міжрелігійних конфліктів, а також створення нових аванпостів для збору розвідданних і демонстрації військової міцності.
Зокрема, Путін одержав низку успіхів:
- нахабне втручання Росії у президентські вибори в США 2016 року, що спровокувало політичну кризу в Америці;
- російське втручання в Сирію переломило хід громадянської війни;
- просування Москви на Близькому Сході із застосуванням “поставок зброї, дезінформації, операції розвідки, маневрування дипломатів і традиційної жорсткої сили”;
- навіть поразка на нещодавніх президентських виборах у Франції проросійського кандидата Марін Ле Пен і невдала спроба перевороту в Чорногорії в жовтні минулого року є демонстрацією того, що жодна країна Європи не може ігнорувати ризики російського втручання в її внутрішню політику.
Будемо сподіватися, що американські та європейські лідери не дозволять Кремлю підривати міжнародний порядок, сіяти хаос і безлад, аби виглядати на фоні всього цього трохи краще чи демократичніше! Сподіваюся, що в Росії ще залишилося дійсно адекватне та розумне покоління, яке здатне мудро мислити і вживати доленосних заходів задля підростаючого покоління (до речі, не лише своєї країни)! 
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Россия-США,втручання,Чорногорія
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.