Створено сайт, що відстежує російську пропаганду та дезінформацію

4 августа 2017, 16:13
1
755
Створено сайт, що відстежує російську пропаганду та дезінформацію

Нарешті в Інтернеті з'явився сайт, на якому відстежується пропаганда і дезінформація, яка поширюється російською владою через Twitter.

Сайт Hamilton-68 був створений дослідниками, які працюють зі сформованим в липні «Альянсом на захист демократії» - двопартійним трансатлантичним проектом з протидії російським кампаніям дезінформації. Сайт, який підтримує Німецький фонд Маршалла, «майже в реальному часі» веде аналіз англомовних твітів з 600 акаунтів, які аналітики ідентифікували як розповсюджувачів російської пропаганди.
Довідково. Назва проекту Hamilton-68 походить із статті 68 збірника «Записки федераліста», написаному Александром Гамільтоном в 1788 році, в якій йдеться про «захист американського виборчого процесу від іноземного втручання».
З огляду на те, що представники американської розвідки і законодавці попереджають, що Росія спробує втрутитися в хід виборів в Конгрес в 2018 році і наступних президентських виборів в 2020 році, сайт має на меті знизити можливості втручання Москви в майбутні вибори в США та Європі.
Серед відібраних для моніторингу акаунтів в Twitter - користувачі, які відкрито беруть участь в кампаніях дезінформації, що проводяться російськими пропагандистськими ЗМІ, такими як RT і Sputnik, а також користувачі, які діляться інформацією, що пропагує російський уряд.
Науковий співробітник Німецького фонду Маршалла Дж. М. Берґер підкреслює, що всі відібрані акаунти поширюють російську дезінформацію.
Дослідницька організація вивчає можливість проведення аналогічного аналізу на інших платформах, включаючи Facebook, YouTube і Reddit. Але фахівці зазначають, що здійснити такі проекти буде складніше через менший обсяг даних у відкритому доступі.
Будемо сподіватися, що їм це вдасться і що українські урядовці долучаться до цього проекту, або принаймні скористаються результатами цього ресурсу для захисту Держави! 
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: СМИ,спутник,пропаганда,президентські вибори,втручання,вмешательству
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.