Російські екстремісти навчають терористів із Західної Європи

4 августа 2017, 11:47
0
611
Російські екстремісти навчають терористів із Західної Європи

Жозефіна Ютлен в “The Daily Beast”

Хочеться приділити увагу цікавій статті журналістки Жозефіни Ютлен в “The Daily Beast” щодо курсів воєнізованої підготовки “Партизан”, які організував ультранаціоналістичний “Руський імперський рух” (РІР), котрий стверджує, що навчає громадянських осіб у випадку майбутнього “глобального хаосу”.
Багатьом росіянам, які відвідують ці курси, “просто цікаво випробувати себе в екстремальному спорті” і ходять вони туди нібито для розваг.
Вихідцями цих курсів також є Віктор Мелін і Антон Тулін, по відношенню до яких у липні закінчився судовий процес по обвинуваченню у низці бомбових атак. Шведський прокурор Матс Юнгквіст, який займався цією справою, заявив, що відвідування цього воєнізованого табору в Санкт-Петербурзі було одним з ключових кроків для радикалізації Меліна та Туліна. “Ми також вважаємо, що ймовірно саме в цьому місті вони навчилися виготовляти бомби, які застосували в Гетеборзі”.
Організація “Північний рух супротиву”, до складу якої входить Мелін, поспішила від нього дистанціюватися.
Проте Джонатан Лєман з організації EXPO вважає, що під час кризи в Україні в організаціях на кшталт “Північного руху супротиву” відбулася “тактична зміна в самосвідомості". “По мірі того, як стає помітнішою роль ЄС та США у війні, можна бачити, що прокремлівська пропаганда стала здійснювати більш помітний вплив на сайти ультраправих у Швеції”.
Спочатку РІР приносив користь Кремлю, вербуючи і навчаючи добровольців, щоб ті їхали воювати на боці сепаратистів на Східній Україні. Так, лідер РІР Станіслав Воробьєв приїхав для виступу на саміті, організованому “Північним рухому супротиву” в 2015 році, з'явившись у форменій одежі (яку, як він сам сказав, необхідно вважати символом їх спільної боротьби проти “єврейських олігархів на Україні”) та застеріг про “повномасштабну війну проти традиційних цінностей західної цивілізації”.
Всі ж розуміють, що інші європейські неонацистські організації також створюють альянси, які здатні дестабілізувати Європу.
Прокремлівська ультранаціоналістична організація “Стяг” приймала деяких людей з “Словацького руху відродження” на своїх курсах військової підготовки. Екс-лідер угорського “Національного фронту” Іштван Дьоркош колись влаштовував навчальні бої разом зі співробітниками російської розвідки в лісі недалеко від свого дому.
Зрозуміло, що Кремль міг би припинити напівлегальну військову діяльність націоналістичних рухів, проте не робить цього. Одним з ймовірних пояснень такої поведінки може бути необхідність наявності “м'якого способу прийняття ветеранів Донбасу, щоб обійтися без заворушень”. Проте, ми всі прекрасно розуміємо, що це не всі причини, через які Кремль закриває очі на витівки таких угруповань!
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: националисты,Партизан,спротив
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.