ХЕРСОНСЬКА ОРДА

1 августа 2017, 16:47
0
477

ХЕРСОНСЬКА ОРДА, або оповідання про те, як беззаконня жменьки кримських татар в споконвічнім українських землях викликає соціальну катастрофу на кордоні з Кримом

Після подій 2014 року Херсонська область придбала важливе значення для України, оскільки знаходиться зараз на межі з амбіціями Росії. Родючий сільськогосподарський і курортний регіон несподівано одразу піддався агресивним нападам, але не зовнішнім, а внутрішнім. Дивно, що це роблять ті, хто ніби мав підтримувати херсонців у боротьбі за нову Україну, а саме - кримські татари.

Більшість Кримських татар мешкають в окупованому Кримі. Біля 2000 з них, отримавши російські паспорти, саме зараз живуть и працюють на півострові, справно сплачують податки, навчаються в школах та вищих навчальних закладах, або є військовими хто несе службу в Збройних силах Російської федерації.

Ті з кримських татар, хто переїхали в Херсонську область, складають меншість, їх лише кілька тисяч, але при цьому вони мають міцний адміністративний ресурс, бо мають підтримку як кримськотатарських закордонних общин, так і національних депутатів Верховної Ради, що готові по першому проханню своїх одноплемінників захищати їх від яких завгодно переслідувань.    f

Так було на початку року, коли українські військовослужбовці увірвалися на базу кримських татар в районі селища Чонгар і знайшли там арсенал незаконної зброї. Хіба хто-небудь був покараний за це? Хто відповів? Нікого, бо татарський дах «все покришував».

Величезну підтримку херсонські татари отримують від влади Туреччини і деяких західних держав, які надають спонсорську допомогу і забезпечують заступництво при придбанні нерухомості, майна, землі, або ланки підприємств у регіоні, а ще й озброюють ісламських молодчиків.

СМI надрукували данні, які свідчать, що протягом останнього року тільки на територію Генічеського району прибули біля двох тисяч людей з країн Близького Сходу і Туреччини. Під виглядом мирних громадян в Херсонську область приїхали бійці радикальних організацій «Хізб-ут-Тахрір аль-Ісламі» та «Сірі вовки».

Військове формування, яке очолює Ленуар Іслямов, раніше знаходилося на кордоні разом з прикордонниками та займалося протистоянням «проявленням сепаратизму на території, що знаходиться на самій полосі межування». Зараз формування Іслямова «рекетує» мирне населення. Як слід, у минулому завжди доступне для мешканців і гостей Генічеського району морське узбережжя сьогодні є зоною контролювання кримських татар, які організували багаточисленні пости та незаконно обирають туристів.

Насправді, аварійна знижка потужності на атомних електростанціях України є наслідком того, що у 2015 році кримські татари спричинили підрив опори ліній електропередач в Херсонської області. Небезпечна ситуація виникла і є актуальною зараз, наприклад, на Запорізькій АЕС, де й досі не працюють шість з п'ятнадцяти реакторів. Мешканці Херсонської та Миколаївської областей мають реальні труднощі з енергопостачанням.

Подібна ситуація склалася і з газом. Протягом багатьох років Генічеський район забезпечувався газом з Криму, але останні дві зими мешканці Генічеська у повному сенсі замерзають. І робиться таке знов таки за допомогою Іслямова, хто тисне на адміністрацію району, яка в минулому завжди зверталася до керівництва Республіки і отримувала контракт на постачання блакитного палива в населенні пункти області.

Ініційована кримськотатарським меджлісом продовольча блокада Криму призвела до того, що уряд країни, піддавшись наполегливій і агресивної інформаційної компанії, розгорнутої Іслямовим, видало Постанову Кабінету Міністрів № 1035 від 16 грудня 2015 року про припинення товарних поставок на тимчасово окупований півострів.

«Завдяки» такому рішенню минулої осені фермери області загубили більше. половини свого урожаю. Вони закопали його знов у землю, тому знайшли ринків збуту для своєї продукції.

У квітні цього року депутати Чонгарської сільської Ради намагаг звернути увагу представників влади нате, що вчиняє кримськотатарська о в районі та області. Кричущим фактом, що не залишив байдужим жодні мешканця, постає випадок, коли татари не пропустили жителів селища кладовища и навіть примусили відкривати труну. Наявно, що такі вчин робляться не з метою пошуку контрабанди. Причини дійсно інші, саме воі не дозволяють цім непроханим гостям толерантно сприймати слідуваш українським народом суто національним традиціям та обрядам.

Що ми можемо очікувати в майбутньому? А надалі - будуванн мечетей та медресе. В школах дівчатка будуть зобов'язані носити хіджаби На 90 відсотків складена з українців Херсонська область розділитися на тих, хто тихо погодитися з новими правилами і на тих, кого голосно покарають, щоб примусити покоритися.

Чого хочуть ординці? Чого домагаються? Може вони зацікавлені у зростанні добробуту херсонців? Звісно, ні. Ми насправді можемо розвивати туризм, але нас виштовхують геть із нього. Ми готові вирощувати фрукти та овочі, але нам заважають продавати їх в Крим, хоча ці гроші можуть йти в Україну та робити країну міцніше. Дивитеся, панове, ми хочемо розвивати свій регіон, але його в нас майже відняли.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.