Чи буде Соціальна справедливість?

21 июня 2017, 18:54
Владелец страницы
0
16049
Чи буде Соціальна справедливість?

Або Уряд, що загрався в імітацію

Вже ніхто не сумнівається, що Україні терміново потрібні принципово нові та якісні політики. Про це говорять всі – від бабусь в транспорті до відвідувачів коворкінгів. Не дивлячись на спосіб «знищення діючих», всі згодні, що потрібна якісна альтернатива нинішнім.  Це покоління псевдо еліти  вже 26 років морочить голову своєму народові, демонструючи нездатність керувати цією країною, не маючи ніякого стратегічного плану побудови держави, краде, обманює, то ми в ЄС, то реформи, то імітація їх…

Соціальна справедливість… щодня ми чуємо від кожного члена Уряду. Відновимо… А чи була вона в Україні, щоб її  відновлювати? Що вони мають на увазі? Невже (можливе) підвищення пенсії з 50 до 75 доларів і є тим ефемерним відновленням??? І хто її отримуватиме після ще одного підняття пенсійного віку? Чи може, не дай Бог, посмертно вручатимуть?

Черговий раз ми знаходимо підтвердження, що Україна перебуває в перехідному стані: суспільство стоїть однією ногою в гнилому радянському минулому і ще чекає дива від держави, але іншою вже ступила в майбутнє – в  ньому з'явилися люди з активною громадянською позицією. І зараз я кажу не про грантоїдів! Економіка поки не знайшла моделі сучасного розвитку. «Еліти» чіпляються за монополію на розподіл багатств і ресурсів,  це гальмує розвиток якісних державних і громадських інститутів. Цей етап «чистилище» для України!  Він останній: якщо вона не знайде способу перейти до якісно нового і сучасного стану, її чекають занепад і деградація.

Відносини між владою і суспільством   не носять   характеру суспільного договору. Влада вважає себе єдиним носієм політичної волі, який піклується про суспільне благо і розподіляє ресурси так, як вважає за потрібне, а суспільство голодними очима сприймає і оцінює діяльність держави. І це не зважаючи на численні майдани, протести, війну! Ну звісно,  спочатку вони беруть свіжих людей в систему, а потім або їх система вичавить, або поглине. Ще нема тієї критичної маси нових людей, що цю систему змінить. Поки нема.

Тому завданням конструктивних суспільно-політичних сил сьогодні є об’єднання та підготовка нового суспільного договору для України. Пропозиції можна умовно розділити на кілька кроків:

1. Визначитися з цілями розвитку країни. Вони повинні бути сучасними: зміцнення основ демократії, верховенства права, гарантії прав приватної власності, чесної політичної і бізнесової конкуренції, реальні конституційні свободи для всіх.

2. Альтернатива нинішнім. Будь-які прояви вільної громадянської активності  повинні користуватися повною підтримкою держави і всіх владних політичних сил. Влада має зрозуміти, що для загального суспільного блага цей крок єдино вірний.

3. Політична реформа повинна стати реальністю. Лібералізація політичної системи повинна не імітувати демократію, а створювати основу для більш широкої участі громадян в політичному процесі. В цьому випадку вона буде адекватно сприйнята громадськістю. Участь у виборах не повинна мати запобіжників, як багатомільйонні застави чи приналежність до існуючої партії.

4. Україні життєво необхідна нормальна відповідальна опозиція, яка отримала б можливість не тільки представляти свої інтереси (інтереси своїх виборців), а й претендувати на владу. Сьогодні ж складається враження, що після утворення коаліції в Парламенті опозицію взагалі можна розпускати. Їх законопроекти все рівно не приймаються і не розглядаються… Навіщо, за таких умов, їх тоді утримувати?

Сьогодні гостро затребувана партія, що представляє інтереси середнього класу. Вона покликана стати центром тяжіння для представників  регіональних еліт, громадських активістів та інших небайдужих громадян. Проте це має бути не черговий технічний проект. Це має бути зрозуміла і послідовна партія.

5. Необхідний конструктивний громадський діалог з питань, що є гострими для суспільства. Це і  реформи в соціальній сфері а не їх імітація. Уряд, що загрався в імітацію, має почути здоровий глузд. Треба не тільки робити вигляд, що слухаєш, а й приймати до роботи конструктивні зауваження громадськості.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: реформа,вибори,уряд
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.