Граблі НАТО. Три роки нерішучих реформ

2 февраля 2017, 19:06
2
2882

Президент України Петро Порошенко заявив, що готовий провести референдум щодо членства країни в НАТО.

Насправді це вже не перша обіцянка Гаранта про референдум щодо НАТО. 24 листопада 2014 року він запевнив, що рішення про вступ України в НАТО буде прийматися на референдумі, який так і не був проведений.

Навіщо ж знову піднімати це питання? Все дуже просто – Порошенко знав, що Грузія отримає безвіз і вирішив грати на новому полі. Це один з можливих варіантів.

Всі добре знають ідею про хліб та видовища, однак як її реалізувати навіть не розуміють, тож стрибають по різним темам, як жаби навесні. Нажаль.

Я впевнений, що керівництво держави чудово розуміє проблеми сьогодення, та чомусь не береться за їх вирішення. Коли школяр приходить з поганою оцінкою додому, то обов’язково почне вести розмову на інші теми. Але ж до влади прийшли три роки тому зовсім не школярі. І зализана тема безвізу вже не закриває очі українцям, що отримують платіжки і втрачають свідомість від цінників в магазинах.

         Чому не можна зробити прості речі? Чому АТО триває й досі, хоча мало б тривати два тижні, як було обіцяно? Чому не сидять чиновники «режиму»? Чому ніхто не покараний за Майдан? Де інвестиції про які нам говорять з екранів пики, що туди вже не «влазять»? Відповідь дуже проста – політична безвідповідальність. Ті що прийшли на зміну одному режиму, з яким боролась країна, впровадили свій, нап’яливши  маски реформаторів.

         Ну добре – багато питань з АТО, багато чого від нас не залежить. Але ж боротьба з корупцією – це другий фронт, що нищить країну не менше ніж війна. Система корупції в Україні  формувались протягом багатьох років,  досягши найвищого рівня за часів правління Януковича. Визнають це всі. Але ж є багато людей, які вважають, що після Революції Гідності корупція зросла… 

Так є  складність –  боротьба має вестися з конкретними людьми, які максимально цьому  опираються,  мають «зв'язки», знайомих та інше. Але ж в нас вже створили стільки органів, виділено стільки на них коштів, розпіарено так, що від однієї назви корупціонери мають іти з повинною. Скільки Ви особисто можете назвати «гучних» справ доведених до реального вироку? Мені згадуються тільки Луценко і Тимошенко. Але то було ще «тоді»… А що ж сьогодні?

Радію лише з того, що суспільство змінилося, дійсно змінилося. Значно зросла готовність людей до захисту своєї гідності, своїх інтересів. Але ж нам так  бракує інструментів, саме тому більшість громадян досі залишається пасивною. Одних зупиняє ситуація з судами, інші – не вірять політикам і не ходять на вибори, «схеми» і рейдерство зупиняють розвиток бізнесу.

Зневіра і пасивність – невже це те до чого вели країну «нинішні»? Невже окозамилюванням реформами нас приспали? То ж коли нас «окраденими збудять»? Вірю, що більшість вже прокинулись! Вірю, що вони бачать стежку якою йти!

Зараз суспільство має стати більш ініціативним! І саме свідоме громадянське суспільство має приймати рішення. Маємо «відформатувати» власну свідомість – не питати у Заходу як нам можуть допомогти, не шукати підтримки і очікувати «занепокоєння і глибокої стурбованості» з їх боку. Маємо  продукувати готові рішення – що можемо зробити і запропонувати світові, визначити хто ми в ньому, яке наше місце.

Тож доки ми будемо аналізувати маячню з екранів – нічого не зміниться. Доки ми будемо вживати обіцянки, як наркотик? Я завжди вважав українців найтерплячішими, терпець уривається лише від «особистих образ». Такі образи кликали людей на Майдан і всі пам’ятають їх дуже добре. Та в котре зауважу  – третій… то буде останнім – на вилах винесуть всіх!

Тому хочу побажати скорішого просвітління в головах младореформаторів – працюйте з людьми, працюйте для людей, працюйте так, щоб за Україну було не соромно не тільки вам, а й мені! А суспільство, що вже готове до змін має єднатись, бо ж тільки у єдності наша сила!

         

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: НАТО-Украина,референдум,Порошенко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.