Чому мережа магазинів АТБ має бути націоналізована, а власник – сісти за грати

25 декабря 2016, 09:04
политолог
2
5154
Чому мережа магазинів АТБ має бути націоналізована, а власник – сісти за грати

Чи знайома вам абревіатура «Агротехбізнес»? Саме під такою нехитрою назвою ще за часів відомого газового крадія Павла Лазаренка відкривав свої перші магазини на Дніпропетровищині колишній співробітник УБОЗу Геннадій Буткевич.

Боротьба з оргзлочинністю тривала так успішно, що партнер Буткевича по нелегкому «міліцейському бізнесу» Юрій Гусєв навіть відсидів тоді 8 років у в’язниці. За хабарництво.
1998-го Буткевич перейменовує мережу власних магазинів з «Агротехбізнес» на «АТБ» та, не забувши про свого тюремного товариша, бере Гусєва вже після відсидки керівником служби безпеки нової корпорації. Сам Буткевич тим часом стає керівником служби безпеки одіозної ЄЕСУ, та правою рукою Павла Лазаренка з силових питань і допомагає тодішньому прем’єру прибирати конкурентів з паливно-енергетичного ринку.
Саме Геннадія Буткевича прокуратура підозрювала у причетності до організації вбивства одного з найвпливовіших бізнесменів сусідньої Донецької області Євгена Щербаня. Щербань був бізнес-опонентом Лазаренка, і його смерть відкрила для Паши-бульдозера дорогу для завоювання Донбасу. Після низки допитів за загадкових обставин тоді був убитий заступник Буткевича Стрецький.
Пізніше Лазаренко не лише втратив посаду глави уряду, але й був засуджений у США за шахрайство, вимагання та відмивання грошей. В цей же час його права «силова рука» в Україні жодним чином не постраждала. Геннадій Буткевич продовжував будувати свою продуктову імперію АТБ. Вельми успішно і при всіх режимах.
Особливого розквіту АТБ, звісно, набула під час правління ще одного крадія – Віктора Януковича.
Для порівняння, - якщо в 2010-му році АТБ мала лише 300 маркетів по всій країні, то в 2013-му – 900 (!) Тобто втричі більше! Як кажуть конкуренти, таке зростання було можливе виключно через особисту дружбу Буткевича з Олександром Якименком, тодішнім шефом СБУ. Для того, аби бути «ближче до тіла» самого Януковича, Буткевич навіть побудував собі маєток поруч з Межигір’ям та незаконно орендував там мисливські угіддя площею 8 тисяч гектарів. Аби полювати там разом зі свитою Януковича.
Подейкують, що під час Майдану та Революції Гідності Буткевич активно фінансував «Антимайдан», тітушок та навіть «Альфу» СБУ, видаючи силовикам конверти з американськими доларами.
Але найцікавіше для мережі АТБ та Буткевича особисто розпочалося вже після перемоги Революції Гідності. Після анексії Криму та окупації Донбасу магазини АТБ продовжили роботу навіть на неконтрольованій Україною території. Де під вивіскою АТБ, а де, - під новою назвою «Народний». Лише податку на прибуток до бюджету РФ Буткевич сплатив на 300 млн рублів. В так званих «ДНР» та «ЛНР» ситуація не менш цікава – там АТБ працює під брендом «Народний», але товари постачаються у вигляді контрабанди з України. Апогеєм же колабораціонізму з терористами стала інформація про те, що вантажівки АТБ возять окупованим Донецьком та Луганськом трупи тамтешніх бойовиків та російських найманців, виконуючи фактично роль пересувних моргів-холодильників.
Але подібне посібництво терористам та окупантам не могло тримати довго без наслідків в Україні.
Проти АТБ та Буткевича правоохоронці порушили дві справи – за фінансування тероризму та ухилення від сплати податків. А їх Буткевич не сплатив лише за лютий-травень 2014-го року на цілих 2,5 мільярди (!) гривень. На вкрадені з бюджету гроші бізнесмен-колаборант придбав собі цілий готель «Howard Johnson» у США (вартість – 40 млн $), дві квартири в Марбельї, на півдні Іспанії, нерухомість в Маямі та Австрії, громадянство якої незаконно отримав.
Торік в Верховній Раді депутати-патріоти ініціювали законопроект про націоналізацію мережі АТБ.
Але поки власнику відомої продовольчої мережі, імовірно, через підкуп, вдається перешкодити голосуванню за відповідний законопроект.
Але те, що посібники, колаборанти та спонсори терористів й окупантів мають сісти за грати, а їхнє майно – націоналізоване, нині, здається, вже ні в кого не викликає сумнівів.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.