Румунія -Україна: спільно проти Мордоку

17 ноября 2016, 11:52
0
41

Безпека Чорноморського регіону зазнає серйозної дестабілізації внаслідок агресивної поведінки Росії і анексії Криму. І це не могло не відобразитись на антиросійських настроях румунських громадян.

Румунія -Україна: спільно проти Мордоку


Безпека Чорноморського регіону зазнає серйозної дестабілізації внаслідок агресивної поведінки Росії і анексії Криму. І це не могло не відобразитись на антиросійських настроях румунських громадян. Згідно з соціологічним опитуванням (лютий 2015 року), 64% громадян Румунії сприйняли війну в Україні як загрозу Румунії. Згідно з цим же опитуванням, Росія - лідер негативного сприйняття серед пересічних румунів (66% оцінюють країну негативно).

Нарощування російської воєнної присутності в Криму суттєво змінило військовий баланс сил у регіоні, неозброєним оком видно бажання кремлівського керівництва зробити з Чорного моря «російське воєнізоване озеро». Розгортання Росією сучасних і потужних протиракетних систем С-400, К-300, протиракетних систем для захисту прибережних районів, кораблів та підводних човнів, перш за все, спрямоване на нівелювання переваги НАТО у високоточних озброєннях і це становить значний ризик, перш за все для Румунії і, природньо, для України.

В цих умовах, Україна зацікавлена в підтримці будь-яких ініціатив на міжнародному (або, принаймні, регіональному) рівні, спрямованих на протистояння подібним негативним тенденціям.

І найбільш логічним кроком України в цьому контексті є приєднання до румунської ініціативи зі створення флоту НАТО в Чорному морі. Перші кроки в цьому напрямку з боку вищого керівництва України вже зроблені – чекаємо ходу у відповідь від НАТО.

Іншою спільною проблемою для України та Румунії залишається ситуація в Молдові. Тут декілька аспектів. З одного боку, проросійські настрої певної частини молдовської етнічної меншини в Одеській області, яку в Румунії часто ідентифікують як румунську можуть становити додаткові загрози для Румунії, так як ця територія України розглядається Росією як частина Новоросії. З іншого - в самій Республіці Молдова переважають симпатії до проросійських політичних партій і політична нестабільність призводить до нездатності молдовських інституцій до реалізації про європейських реформ. І якщо проєвропейські сили в Молдові втратять свої позиції, це стане прямою загрозою і для України. При несприятливих умовах проросійський уряд у Молдові може створити додатковий тиск на нестійку безпеку Чорноморського регіону, а Україна в такому випадку опиниться між двома російськими фронтами. В цьому інтереси наших країн збігаються. Для протидії загрозам українська влада спільно з Румунії та країнами ЄС мають підтримати європеїзацію державних інститутів Молдови.

Неясна ситуація в Придністров’ї також є раціональною підставою для координації політики Бухареста з Україною, спрямованої на врегулювання конфлікту. І для цього зараз є всі підстави. До 2014 року Румунія відчувала брак довіри до України через її підтримку дій Росії щодо розв’язання конфлікту та невизначеності позиції щодо незаконної діяльності сепаратистського режиму в Тирасполі. Але після анексії Криму та початку конфлікту на Донбасі ситуація координально змінилася - українська влада вирішила заблокувати будь-яку діяльність тираспольського режиму у рамках заходів, спрямованих на запобігання поставкам зброї з території України. І Румунія це оцінила, а Україна зробила ще один крок у напрямку до Європи.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Украина,НАТО,НАТО-Украина,Украина-Россия,криминал,Румыния,аннексия Крыма
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.