Інтернет-zombies Путіна тероризують Польщу

17 ноября 2016, 10:21
1
49

Тролінг став важливою складовою пропаганди Кремля - для того, щоби запевнити поляків, що українці їх закляті вороги проросійські інтернет-тролі безліч разів повторюють тези теперішньої кремлівської в

Інтернет-zombies Путіна тероризують Польщу


Тролінг став важливою складовою пропаганди Кремля - для того, щоби запевнити поляків, що українці їх закляті вороги проросійські інтернет-тролі безліч разів повторюють тези теперішньої кремлівської влади. Це армія платних російських тролів, які масово пишуть у польському інтернеті антиукраїнські і проросійські коментарі.

Це перш за все пов’язано з тим, що навкруги України зосередився геостратегічний конфлікт, який ми спостерігаємо протягом останніх 2-х років. І чим краще відношення між Польщею та Україною, тим складніше Кремлю діяти в цій частині Європи і в інтересах Кремля зіпсувати ці відношення.

Одним із найбільш яскравих прикладів кремлівського тролінгу у Польщі є інтернет-форум російського польськомовного радіо Sputnik Polska. З 24 листопада 2013 року, тобто через три дні після початку Майдану, на цьому сайті раптом з’явилися і продовжують з’являтися коментарі, написані з сотень нових профілів, які були засновані у соціальних мережах протягом кількох останніх днів. Усі ці нові користувачі активно коментують зміст статей, мають у мережах сотні приятелів, наприклад, в Індії, в Туреччині, але не мають у Польщі.

Фейкові профілі швидко зникають після того, як інтернет-користувачі звертають увагу на їхній підозріло короткий вік, проте замість них на форумі негайно з’являються інші, ще новіші тролі під вигаданими іменами. В польсьськомовній мережі з’явились любителі полювання на тролів, якими виявлено їх характерні ознаки. Так, троль, який має польське прізвище, раптом починає писати не польською, а якоюсь іншою мовою, скажімо японською, тобто він забув перемкнутися з японського логіну на польський.

Головне завдання кремлівського інтернет-«тролінгу» у Польщі - руйнування польсько-українських відносин. При цьому, тролями використовуються принципи так званих чотирьох D:

1 D – це Dismiss, тобто заперечення і нівелюваня очевидного факту (наприклад, Захід твердить, що російські війська є в Україні, а російські ЗМІ – що їх там нема. Кремлівські «тролі» повторюють це у мережі сотні тисяч разів, намагаючись таким чином переконати у цьому користувачів інтернету».

2 D – Distort, що означає перекручування, додавання до інформації про реальні факти якихось вигадок.

3 D –Distract, тобто відвернення, розпорошення уваги (якщо хтось у чомусь тебе звинувачує, то ти його звинувать у тому ж)

4 D – Dismay, або ж залякування (це погрози в мережі, обіцянки фізичної розправи в реальному, а не віртуальному світі).

Кремлівські «тролі» застосовують у польському сегменті соцмереж такий перевірений спосіб, як створення псевдопрофілів. Вони спершу блокують справжній профіль якої небуть конкретної особи або організації, потім створюють фальшивий, в якому, наприклад, міняють одну літеру у прізвищі.

Коментарі тролів та їхні вигадані імена на інтернет-форумах дуже часто повторюються. Більше того, під статтею на якусь тему вже через півтори хвилини після її публікації з’являється текст обсягом у півтори сторінки, який спростовує думки автора. Неможливо, щоб хтось аж так швидко писав такі великі коментарі».

Загалом, кремлівські тролі не закликають поляків любити Путіна – повторюючи тези нинішньої російської влади про Україну Кремль вони намагається знеохотити поляків від її підтримки.

І ми будемо спокійно на це зволікати?

Деякі кроки в цьому напрями в цьому напрямі вже робляться. Заснований в Україні проект «ЛІКБЕЗ. Історичний фронт» () - сайт, де зібраний перелік міфів, стереотипів та спотворень, на яких ґрунтується російська історична антиукраїнська пропаганда: щодо території країни, Новоросії, «бандерівців» і «колабораціоністів». Відповіді на кожен міф підготовлені провідними фахівцями істориками з наукових та освітніх установ Києва та інших міст України. На даний час спростовано майже сотню міфів російської пропаганди. Щодо далі? Подивимося...


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Украина,Польша,Путин,троллинг,пропаганда идеология
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.