Українці проливають кров у війні з Росією.Поляки тим часом знищують нашу пам'ять

3 ноября 2016, 16:37
1
678
Українці проливають кров у війні з Росією.Поляки тим часом знищують нашу пам ять

Час уже обрати мудру політику суспільства.

Зрозуміло, що нападають на історію або ті хто абсолютно в ній нічого не тямить, або ті, що позаздрилися на рублеві подачки. Відомо ж, що москалі щедро платять за бруд, вилитий на Україну. А в той же час, наприклад, депутати Львівської міської ради попросили поліцію посилити охорону на місцях, пов’язаних з історичною пам’яттю поляків. Вони ж звернули увагу на те, що варто в умовах провокаційних дій наших сусідів запровадити тимчасовий обмежений доступ на Личаківський цвинтар, де розташований польський військовий меморіал. Це для того, щоб підкуплені люди не змогли здійснювати провокацій в Україні. Як зазначив Львівський публіцист Богдан Панкевич: «Політика правлячих кіл Польщі помножила на нуль всі досягнення попередніх років, а це молитви кардиналів Яворського і Гузара, вибачення президентів України та Польщі, які були голосом суспільства. Маємо ситуацію, коли українці зберігають позицію християн, культурних людей, які шанують поховання, чиї б вони не були».

 

Подібні спалахи ворожнечі в історії вже траплялися. В умовах гітлерівської окупації, майже три чверті століття тому, в липні 1942 року перша група в’язнів – українських націоналістів прибула до концтабору Освенцим (німецький Аушвіц). Один з членів цієї групи, згодом провідний діяч ОУН Омелян Коваль згадував: «На реєстрації в’язнів помічником був карлик, 30-40 років, раніше знаний у Польщі. Він кричав: «Ви звідси не вийдете! Тільки через комин!» Тобто, що нас спалять у крематорії». Це був «Бумбо» - потворний карлик-клоун з довоєнного варшавського цирку Станевського. Він відверто загравав з фашистами-окупантами. Адже поряд стояли есесівці із зброєю напоготові. У цій першій партії невільників був молодий рідний брат провідника ОУН Степана Бандери 27-річний Василь Бандера, студент філософії. Незабаром привезли до Освенцима й старшого брата Олександра (Олексу) Бандеру.

 

Сьогодні Богдан Панкевич підкреслює: «Зараз поганий час для ультиматумів, будь-який крок спротиву – це вода на млин польських маргіналів (тих, що поза межами розуму). А у нас війна. З поляками – це суперечки історії та емоцій, а з Росією – проблема крові і життя солдат. У тому і різниця».

 

А в Освенцимі Василя Бандеру у перші кількадесят хвилин перебування в блоці по-звірячому побили. За те, що українець. Серед тих, хто знущався, був колишній студент з Перемишля Францішек Подкульський (табірний №5919). Він працював форабрайтером (виконробом) на будівництві нових бараків Освенцима. Винахідливими садистами показали себе обер-кало Юзеф Каль, виконроб Фелікс Марута та інші польські в’язні, які мали в Аушвіці привілейоване становище. В’язень  Леон Соберой (табірний № 1879) згадував: «Головним організатором виконання вироку українцеві  (Василю Бандері) був Франек Подкульський, у цьому йому допомагали Болєк Юзінський, сажотруси Тадек і Едек, кало Калик та інші». До смерті Олекси Бандери також був причетний Подкульський та інші кало  і фарарбайтери.

 

І от за останні два роки, до жовтня 2016 року у Польщі зруйновано чотирнадцять місць поховань і пам’ятників на могилах українців. За цей же час на Київщині у містечку Ставище молоді українці відновили давнє польське поховання. За словами ініціатора акції Юрія Горкуна, вони навели порядок на кладовищі за власні гроші. Щоправда, не всі мешканці Ставища підтримали таку ініціативу. Люди пригадали історію, коли містечко було спалене поляком Стефаном Чернецьким у ХVІІ столітті, коли поляки, які придушували повстання Богдана Хмельницького, вирізали тут 16 тисяч людей, включно з дітьми.

 

Така в нас історія. То чи здатні наші суспільства до діалогу? Чи далі литимуть воду на млин «руського мира»?

 

Час уже обрати мудру політику суспільства.       

    

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Россия,Польша,Украина-Россия
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.