Польща з Україною чи проти?

13 октября 2016, 09:54
0
67

Українсько-польські відносини

На розгляд польського Сейму, депутатською фракцією Кукіз'15, внесено на розгляд два законопроекти. Перший про притягнення до кримінальної відповідальності осіб, що заперечують "злочини українських націоналістів на Волині", а другий про кримінальну відповідальність стосовно осіб що вживають вираз "польські табори смерті". Не суть в передбаченому покаранні. Навіть не суть у вибірковості "ми герої, а ви злочинці". Суть в іншому: Приймуть - не приймуть законопроекти питання десяте. Але інформаційний привід пішов у маси. А завтра і у Верховну Раду подадуть відповідні законопроекти. А там вийде фільм "Волинь". Ми також щось знімемо. І понеслись танці на кістках. Шкоду, яку несуть такі уранаціоналістичні кавалерійські рейди у взаємовідносини двох країн очевидні. Конструктив - нульовий. Хіба лишається надія на здоровий глузд польського Сему і відповідно Верховної Ради.

Ініціатором цих законопроектів є політична сила "Кукіз'15" очолювана колишнім рок-музикантом Павелом Кукізом. Партія сповідує польський націоналізм і стоїть на засадах "Польща для поляків". У 2014р. П.Кукіз приїзджав у Київ з підтримкою Майдану. Дав концерт на майдані, де презентував марш на мотиви "Ще не вмерла Україна". Заявляв, що Польща є така сама як Україна, тільки в дещо кращій ситуації. Правда коли пішла російська агресія, риторика Кукіза дещо змінилась "бронежилети Україні так, зброю ні", "Треба на кордоні з Україною звести мур проти напливу емігрантів зі східних країн". Я далекий від думки звинувачувати Кукіза в піддігруванні російській грі. Схиляюсь, що це його власна ініціатива, тим більше, що якщо я не помиляюсь під час волинських подій постраждала його родина. Але будучи політиком, керівником партії, потрібно вміти ставати над емоціями, потрібно займати державницьку позицію, виходити з позицій преференцій Польщі. А у випадку падіння України під вплив Росії, Польща моментально стає фортпостом зі всіма витікаючими. А якщо згадати історію чуть глибше, то саме недаржавницькі позиції польської шляхти спричинили події 1648 року, які зупинили епоху Речі Посполитою і привели до трагедії 1775 року. А як за антологію, згадаємо Пілсудського, мудрість якого дозволила обєднати польських та українських вояків і зупинити орди Будьоного на підступах до Варшави.

Стосовно подій на Волині. Ніби всі дорослі люди і мають мати розуміння, що дослідження цієї теми потрібно віддати незаангажованим професіоналам. Історикам, а не журналістам і не політикам. Бо те що зараз гуляє по інтернету і не тільки це жах. Підробленні фотографії, фейкові історії, повна профанація. Цю тему мають досліджувати професійні історики з обох країн, з залученням істориків з інших країн обєднані всі в одну команду. І це потрібно не так для вияснення минулого, як для майбутнього партнерства двох сусідів.

Моє усвідомлення цих подій: Чи вбивали загони УПА поляків? Так вбивали. Чи вбивали загони Армії Крайової українців? Так вбивали. Чи мали до цього відношення Радянський Союз та Германія? Так мали. Всі відзначились. Всі мають причини і пояснення. Але це треба залишити історикам і перестати танцювати на кістках.

І на останок. Як нація ми повинні ставати мудрішими і далекогляднішими. Вміти визнавати свої помилки, прощати помилки інших і бачити шляхи майбутнього. Повинні ставати сильними і справедливими, щоб в нікого навіть думки не виникало спричинити стосовно нас акти агресії.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Польща,Україна,міжнародні відносини
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.