СОЦІАЛЬНА КОНСТИТУЦІЯ

23 августа 2016, 17:49
народний депутат України VII та VIII скликань,Представник профспілок у Парламенті, лідер Соціал-демократичної партії
0
32
СОЦІАЛЬНА КОНСТИТУЦІЯ

НОВА ГЕНЕРАЛЬНА УГОДА МІЖ ПРОФСПІЛКАМИ І ВЛАДОЮ ЗАПУСТИТЬ РЕФОРМУ ОПЛАТИ ПРАЦІ

Вперше за останні 5 років Уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду. Вона визначає порядок відносин влади, бізнесу і людей праці у соціальних питаннях. По суті – це Соціальна Конституція країни.

Текст довго узгоджували і це скоріше компромісний варіант, ніж ідеальний. Але цей документ, нарешті, офіційно регулюватиме відносини учасників соціального діалогу та ляже в основу реформи оплати праці.  

Ми з профспілками оголосили цю реформу своїм багатотисячним Маршем  «Європейським цінам- європейську зарплату». Тепер ми задокументували, що Уряд має стати партнером в цьому процесі.

В першу чергу потрібен новий прожитковий мінімум. Профспілки в своєму законопроекті, який ми разом подали до ВР. пропонують 3076 гривень. Нова точка відліку підніме і зарплати та пенсії. Зростання доходів має випереджати інфляцію.

З угодою ми зможемо боротися і з заборгованістю,  і захищати трудові колективи від інших порушень прав.  Я, як представник профспілок у Парламенті, перш за все візьмусь за ліквідацію ідеї позбавити права дострокового виходу на пенсію робітників, які працюють в шкідливих умовах. Ревізію так званих списків 1 і 2 ініціювали ще за Яценюка.

Наприклад, серед металургів і гірників понад 40 тисяч тих, хто ризикує життям і здоров’ям заради промислового потенціалу, не зможуть вийти на заслужений відпочинок на 5 років раніше.  Ми не дозволимо економити кошти Пенсійного фонду на них. І тепер маємо документальну базу для переговорів із владою. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.